logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kino dla mam i wodna rekreacja dla mieszkańców
Nie masz planów na piątek, sobotę i niedzielę. Zapraszamy na imprezy plenerowe - koncerty, kino, czy pikniki – bezpłatne wydarzenia, których realizacja jest możliwa dzięki głosom mieszkańców oddanym w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.


Zabawę zaczynamy już w piątek, 26 maja. Na boisku baseballowym przy ul. Krokusowej/Maciaszka na Miedzyniu o godz. 20 rozpocznie się seans filmu "Sing". Z okazji przypadającego w ten dzień Dnia Matki zapraszamy najmłodszych z wspólnie z mamami, choć jak zapewniają organizatorzy mile widziane będą całe rodziny. Jeszcze przed projekcją filmu dla obecnych zaśpiewają dzieci z szóstej edycji The Voice Kids (Maja Golańska, Oliwia Golańska, Zuzia Łuźniak, Gosia Manthey, Lenka Mrówczyńska).

Całe rodziny zapraszamy też w sobotę  (godz. 12-18) na Piknik Sąsiedzki. Na terenie Yacht Klubu Polskiego na Brdyujściu będzie można popływać łodziami, rowerami wodnymi, żaglówkami. Sporo atrakcji przewidziano dla najmłodszych. Co jeszcze nas czeka? Oczywiście wspólne grilowanie, poczęstunek i koncert niespodzianka.

Wszystkich chętnych chcących poznać tajemnice Zalewu Smukalskiego zapraszamy w niedzielę (początek o godz. 11) na przystań UKS przy ul. Smukalskiej 177 na podróż do przeszłości Smukały i Opławca. Autor książki "Mała kolejka" Michał Jankowski zabierze nas w sentymentalną podróż kolejką wąskotorową. Wszystkich mieszkańców zachęcamy też do przeniesienia starych zdjęć z osiedli Smukała i Opławiec.

Swój projekt zgłosić będzie można w Eko Aktywną niedzielę w godz. 11-16 w parku nad Starym Kanałem Bydgoskim. Więcej TUTAJ

Warto wiedzieć:

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Do 6 czerwca trwa zgłaszanie pomysłów do kolejnej edycji programu. Najprościej zrobić to korzystając z formularza on-line. na www.bydgoszcz.pl/bbo