logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kajakiem po Starym Kanale Bydgoskim
Z początkiem wiosny Muzeum Kanału Bydgoskiego przygotowało dla bydgoszczan kolejną atrakcję. Za darmo, na 2 godziny, będzie można wypożyczyć kajaki i zobaczyć, jak jeden z najcenniejszych bydgoskich parków wygląda od strony wody.


Dzięki nowej ofercie muzeum będzie można w atrakcyjny sposób odpocząć w jednym z najciekawszych bydgoskich parków i poczuć chociaż klimat dawnych lat, kiedy po Starym Kanale pływały nie tylko statki turystyczne ale również łódki typu hamburka, którą można obejrzeć w muzeum. Otoczenie Starego Kanału Bydgoskiego jest pod względem przyrodniczym unikatowe w skali całego kraju. Na tym stosunkowo niewielkim obszarze, o powierzchni około 47 ha, skupionych jest wyjątkowo dużo cennych elementów, zarówno szaty roślinnej, jak i przedstawicieli świata zwierząt. Walory krajobrazowe, poza samym Kanałem, podnosi obecność licznych, okazałych drzew.

Wypożyczenie kajaka jest bezpłatne. Można z nich korzystać do 2 godzin. Do wypożyczenia potrzebna jest dowód osobisty. Wypożyczający przejmuje pełną odpowiedzialność za powierzony sprzęt oraz za swoje bezpieczeństwo. Wypożyczenie i zwrot kajaków odbywa się w Muzeum Kanału Bydgoskiego przy ul. Staroszkolnej 10 (od wtorku do piątku w godzinach od 10:00 do 17:30, a w soboty i niedziele od 12:00 do 15:30).

W czerwcu 2021 roku Muzeum Kanału Bydgoskiego  zostało przeniesione do gruntownie wyremontowanego budynku, gdzie kiedyś mieściło się przedszkole. Nowa, większa i nowoczesna siedziba, umożliwiła rozwój muzeum zarówno pod kątem edukacyjnym, jak i turystycznym. Więcek informacji o tej inwestycji znajduje się TUTAJ.Pomocne linki i informacje