logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Jachcice z nową biblioteką
Zakończyła się budowa biblioteki na Jachcicach. Nowa filia ma pomieścić ponad 14 tys. woluminów, w tym całkiem nowy księgozbiór dla dzieci.


Biblioteka przy ul. Czołgistów to jednokondygnacyjny budynek. Został zaprojektowany w taki sposób, aby stworzyć możliwość rozbudowy go w przyszłości. Na 150 metrach kwadratowych znajdują się dwa przestronne pomieszczenia, hol główny i część sanitarno- socjalna. Jedno z pomieszczeń ma być strefą dla dzieci i dodatkowo pełnić funkcję salki szkoleń, spotkań czy warsztatów. Druga sala to czytelnia.
Filia WiMBP na Jachcicach ma być także jedną z najnowocześniejszych filii bibliotecznych w Bydgoszczy. Dzięki miejskiej dotacji na nowe technologie, biblioteka zostanie wyposażona m. in. w interaktywne edukacyjne podłogi, lego mindstorm, konsole do gier, a także stanowiska komputerowe dla czytelników, tablety, ekrany i czytniki do ebooków.
Zbiór książek na początek liczyć będzie ok. 14 tys. woluminów, w tym duży odsetek stanowić będą nowości wydawnicze. Co ważne, księgozbiór dla dzieci został stworzony od podstaw.

Gotowy budynek przekazano już Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy. Na zagospodarowanie czeka jeszcze teren wokół czytelni – nasadzenie zieleni i budowa podjazdu oraz chodnika mają zakończyć się – zależnie od pogody – wiosną tego roku. Wtedy też wstępnie planowane jest otwarcie nowej biblioteki. Inwestycja kosztowała 570 tys. zł.