IV LO świętowało swój jubileusz

Była gala, bal i zwiedzanie szkoły. W weekend swoje 70. urodziny świętowało IV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy.

Obchody okazałego jubileuszu rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. Ich finał miał miejsce w weekend. Rozpoczęło się od mszy św. w Bazylice pw. św. Wincentego a Paulo. Uroczysta gala odbyła się w Filharmonii Pomorskiej. Spotkali się na niej nauczyciele, uczniowie, absolwenci IV LO oraz zaproszeni goście. Miasto Bydgoszczy reprezentowali zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Lech Zagłoba-Zygler, absolwent IV LO.

Medalem Prezydenta Bydgoszcz odznaczonych zostało troje nauczycieli IV LO - Bogumiła Myszkowska, Jerzy Piszcz i Andrzej Stosik.

Medal Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dyrektor szkoły Katarzynie Kijewskiej-Południak wręczu wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.
Po zakończeniu oficjalnej gali uroczystości przeniosły się do budynku IV LO przy ul. Stawowej 39. Na zaproszonych gości czekał m.in. urodzinowy tort. Była okaza do wspomnień. Końcowym akordem jubileuszu był bal.