Gwiazdy lekkiej atletyki wystartują w Bydgoszczy

W czwartek, 20 czerwca już raz po szósty na stadionie Zawiszy odbędzie się Memoriał Ireny Szewińskiej. Do Bydgoszczy przyjadą świetni lekkoatleci z całego świata.

Memoriał Ireny Szewińskiej z roku na rok odbywa się w coraz mocniejszej obsadzie. Po raz kolejny zawody są częścią światowego cyklu World Athletics Continental Tour Gold.
- Zbliża się czerwiec, a więc na bydgoskim stadionie dominować będzie lekkoatletyka. Spotkamy się, by upamiętnić wspaniałą osobę, panią Irenę Szewińską, honorowego obywatela naszego miasta. Bydgoszcz zawsze dla lekkoatletów jest otwarta i tutaj często padają świetnie wyniki. Wierzę, że podobnie będzie i tym razem - mówi Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.
Zawody rozpoczną się 20 czerwca br. o godz. 17.30. Po ceremonii otwarcia o godz. 18 do rywalizacji przystąpią sportowcy. Wśród kobiet oglądać będziemy walkę na biegowych dystansach na 100 m, 400 m, 1500 m, 100 m przez płotki i 400 metrów przez płotki.
Mężczyźni walczyć będą na 800 m, 1500 m, 110 m przez płotki, 400 m przez płotki, w pchnięciu kulą, skoku o tyczce oraz w rzucie młotem.
- Ten miting jest naszą wizytówką. Nasi najlepsi lekkoatleci, którzy tydzień później wystartują również w Bydgoszczy w mistrzostwach Polski w mityngu wystartują niemal w komplecie zapowiada. Będą walczyć o ostatnie minima na Igrzyska Olimpijskie, a to gwarantuje spore emocje - zapowiada Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Już dziś wiadomo, że w zawodach wystartuje kilka lekkoatletycznych gwiazd, zarówno z Polski, jak i ze świata. Kibice na stadionie Zawiszy zobaczą m.in. Natalię Kaczmarek w biegu na 400 m, czy Piotra Liska w skoku o tyczce. Do Bydgoszczy przyjedzie też m.in. najlepszy obecnie na świecie włoski kulomiot Leonardo Fabbri. W tym gronie nie zabraknie również reprezentantów bydgoskich klubów z Igą Baumgart-Witan na czele.

- Myślę, że padną bardzo dobre wyniki. Bardzo lubię biegać na stadionie Zawiszy i mam nadzieję, że kibice dopiszą i będą nas wspierać - mówi Iga Baumgart-Witan.
Tydzień po mitingu w Bydgoszczy odbędą się jubileuszowe, 100. mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Po ich zakończeniu na stadionie Zawiszy wymieniony zostanie tartan.
Bilety na 6. Memoriał Ireny Szewińskiej TUTAJ.