logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Funkcjonalny biurowiec NFZ na Wyżynach
Trwa budowa nowej siedziby Kujawko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Po wykonaniu konstrukcji prace prowadzone są wewnątrz nowego biurowca. Inwestycja kosztuje ponad 17 mln zł.


Prace rozpoczęły się w dokładnie przed rokiem. W ich ramach powstaje nowy budynek złożony z dwóch części. Obie mają tworzyć spójny nowoczesny obiekt   biurowy. Zaprojektowano w nim wyraźne podziały okienne. Zachodnia część budynku będzie przeszklona. Wejście główne zostanie  podkreślone głębokim podcieniem na parterze. Obiekt liczy 2 kondygnacje. Wewnątrz znajdzie się duży zadaszony dziedziniec, który spełni rolę holu głównego. Przy wschodniej murowanej części powstają fundamenty.- Z końcem roku zakończyły się prace mające na celu zamknięcie budynku od zewnątrz. Wykonaliśmy między innymi prace dekarskie oraz przy montażu okien i fasad.  Obecnie trwają roboty wewnątrz  związane z montażem instalacji sanitarnych, elektrycznych i niskoprądowych. Ponadto montujemy ścianki działowe w budynku oraz układamy tynki w piwnicy oraz na parterze. Na zewnątrz obiektu trwa wykonywanie  elewacji biurowca oraz rozpoczęliśmy pierwsze prace drogowe związane z budową parkingów – wyjaśnia Karol Pawłowski z firmy „Alstal” wykonującej  inwestycje.

Inwestor – Narodowy Fundusz Zdrowia Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki w Bydgoszczy, zakłada zakończenie prac jesienią tego  roku. Koszt inwestycji to ponad 17,3 mln zł. NFZ po zakończeniu prac planuje sprzedaż dotychczas zajmowanych i wynajmowanych budynków w centrum Bydgoszczy. Wszystkie biura będą mieścić się na Wyżynach co sprzyjać ma kompleksowej obsłudze pacjentów.

Fot. Materiały wykonawcy