logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Firma Abramczyk nadal z Polonią. Celem awans do elity
W sezonie 2024 bydgoscy żużlowcy nadal liczyć będą mogli na pomoc firmy Abramczyk. W czwartek (30.11) podpisana została kolejna umowa sponsorska.


To będzie już kolejny sezon, w którym firma Abramczyk wspierać będzie naszych żużlowców.
- Dla nas to zaszczyt, że możemy wspierać bydgoskich sportowców. W ubiegłym sezonie splot pewnych okoliczności sprawił, że nie udało się naszym żużlowcom awansować, ale teraz będziemy mocno wspierać nasz zespół, by udało się spełnić to marzenie, jakim jest awans do ekstraligi - mówi Czesław Abramczyk, prezes Abramczyk Sp.z o.o.
Firma Abramczyk to jeden z największych w Europie zakład przetwórstwa ryb i owoców morza. Od lat wspiera bydgoski sport.
- Jest nam niezmiernie miło, że firma Abramczyk będzie sponsorem tytularnym naszego klubu w sezonie 2024. Współpracę zaczynaliśmy w 2020 roku i jestem dumny, że nadal jesteśmy razem. Nowa umowa zakłada, że dostaniemy od naszego sponsora tytularnego 100 proc. większe środki, aniżeli w sezonie 2023 - mówił Jerzy Kanclerz, prezes ŻKS Polonia SA.


- Mało jest takich przykładów tak dobrej współpracy i to nie tylko w kwestiach sportowych. Niewiele jest firm prywatnych, które tak mocno wspierają lokalny sport, jak firma Abramczyk - dodawał prezydent Rafał Bruski. Przypomnijmy, że miasto do lat wspiera bydgoski klub.

Celem Abramczyk Polonii na nadchodzący sezon będzie awans do Speedway Ekstraligi. Po zakończeniu minionego sezonu w zespole doszło do sporych roszad kadrowych. W Abramczyk Polonii nie ma już Wiktora Przyjemskiego (odszedł do Motoru Lublin), Davida Bellego, Kennetha Bjerre, Daniela Jeleniewskiego (wszyscy  Azoty Unia Tarnów), Benjamina Basso (Orzeł Łódź) i Szymona Szlauderbacha (PSŻ Poznań).
Po przerwie do Bydgoszczy wracają Krzysztof Buczkowski i Kai Huckenbeck. Nowi zawodnikami są też Tim Soerensen i junior Franciszek Karczewski.
- Na pewno mamy jasno wyznaczony cel i już teraz rozpoczynamy przygotowania - zapowiada nowy kapitan zespołu Mateusz Szczepaniak.
Nowością w bydgoskim klubie jest powołanie Akademii Czarnego Gryfa, która szkolić będzie młodzież w wieku 12-16 lat.
- Nie chcemy robić konkurencji Bydgoskiemu Towarzystwu Żużlowemu, które wykonuje świetną pracę. Na mini torze szkolenie odbywa się do 12 roku życia, a potem my będziemy przejmować tych zawodników. Oczywiście jesteśmy otwarci dziś na wszystkich chętnych, którzy chcieliby rozpocząć u nas przygodę z żużlem. Trenerem w naszej Akademii będzie Jacek Woźniak - dodaje Jerzy Kanclerz.
Żużlowy sezon w Bydgoszczy rozpocznie się 1 kwietnia. Właśnie wtedy na stadionie przy ul. Sportowej odbędzie inaugurujące sezon w naszym kraju Kryterium Asów Lig Żużlowych.