logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Ekoprzedszkole na Okolu – czekamy na oferty
Przygotowujemy się do kompleksowej termomodernizacji przedszkola na Okolu. Budynek po zakończeniu prac pozwoli oszczędzać energię niezbędną do ogrzania obiektu, ale również zyska nową elewację i stanie się przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami.


Dwukondygnacyjny budynek mieści się przy ul. Grunwaldzkiej  13 tuż przy rondzie Grunwaldzkim.
Usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie parku nad Kanałem Bydgoskim. Powstał w 1956 roku, od początku pełniąc taką funkcję. Jest już objęty ochroną konserwatorską. Mieści między innymi sale dydaktyczne, pokoje biurowe, pomieszczenia techniczne, toalety, kuchnię i szatnię. Cała powierzchnia użytkowa obiektu to ponad 800 metrów kwadratowych. Budynek otacza duży ogród przedszkolny i plac zabaw.

Inwestycja polegać będzie na gruntownej termomodernizacji (docieplenie ścian, stropodachu, wymiana stolarki, poprawa izolacji). Ograniczy to duże straty ciepła. Dodatkowo  modernizowane będą instalacje wewnętrzne. Zaplanowano również budowę podjazdu przed wejściem głównym oraz przebudowę  łazienek na parterze. W ten sposób obiekt będzie dostosowany na poziomie parteru do potrzeb dzieci z niepełno sprawnościami. Zaplanowano ponadto wykonanie nowej elewacji w beżowej kolorystyce.

Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy prac budowlanych. Zajmą one po podpisaniu umowy około roku.  Zależy nam na solidnym wykonaniu, dlatego w czasie postępowania oprócz ceny wysoko oceniane będą oferty zakładające wydłużenie gwarancji do 7 lat.

W poprzedniej perspektywie unijnej dokonaliśmy kompleksowej termomodernizacji w 28 budynkach oświaty. Na te inwestycje wydaliśmy łącznie ponad 130 mln zł. Dzięki temu oszczędziliśmy 58,6% energii. Skala potrzeb jest ogromna, ale mimo małego wsparcia z poziomu rządu, przygotowujemy się do termomodernizacji kolejnych, 75 budynków. Głównie będą to szkoły i przedszkola.

W tym roku zlecimy prace  budowlane w 6 bydgoskich placówkach oświatowych. W pierwszej kolejności będziemy modernizować te, w których możemy zaoszczędzić najwięcej energii (wg przeprowadzonego audytu energetycznego).

  • Przedszkole nr 19 (Grunwaldzka 13, przetarg ogłoszony);
  • Przedszkole nr 4 (Żółwińska 1, przetarg ogłoszony);
  • Przedszkole przy SP nr 34 (ul. Opławiec 157);
  • Przedszkole nr 16 (Bukowa 3);
  • Przedszkole nr 22 (Piwnika Ponurego 3);
  • SP nr 22 (Hutnicza 89, przetarg ogłoszony).