logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Drogowa rewolucja w Łęgnowie- kolejny etap
Trwaj kolejny etap przebudowy układu komunikacyjnego w Łęgnowie. Drogowcy intensywnie pracują nad nowym łącznikiem ul. Hutniczej z ul. Nowotoruńską, dzięki któremu ciężarówki nie będą przejeżdżać przed zmodernizowaną szkołą. Wcześniej zbudowana została od podstaw nowa pętla autobusowa oraz nowa droga dojazdowa do centrum logistycznego Zalando. Zakończenie całej inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


W I etapie zakończonym wiosną  zewnętrzny inwestor wybudował na swój koszt nową drogę dojazdową (ul. „Nowołęgnowska”) przed centrum logistycznym (zadanie zakończone) oraz przebudował część ulicy Hutniczej od Nowołęgnowskiej aż do budowy nowego łącznika z ul. Nowotoruńską. Skrzyżowanie z ul. Łęgnowską zyskało nową geometrię, pasy ruchu, oświetlenie, chodniki, drogi rowerowe i sygnalizację świetlną.

Z początkiem marca br. podpisana została natomiast umowa z wykonawcą kolejnego etapu przebudowy (m.in. budowa łącznika do Nowotoruńskiej, nowej pętli autobusowej dla linii 59, 73, 76, 85 i 36N oraz przebudowa fragmentu ul. Nowotoruńskiej). Za prace o wartości około 14 mln zł odpowiada bydgoska firma Betpol. Prace związane z budową pętli zostały już sfinalizowane.

Aktualnie wykonawca intensywnie pracuje nad łącznikiem. Przebudowywane jest również skrzyżowanie z ul. Nowotoruńską. Powstają m.in. dodatkowe pasy, dzięki czemu pojazdy skręcające w stronę terenów inwestycyjnych nie będą pogarszać płynności ruchu.

Ważną częścią zadania jest budowa nowych, oświetlonych dróg rowerowych, chodników i przejść dla pieszych co poprawi bezpieczeństwo pieszych. Wszystkie  roboty drogowe zakończą się jeszcze jesienią. Po odbiorach zostaną objęte 5-letnią gwarancją.

Zmiany układu drogowego w rejonie ulic Hutniczej, Chemicznej i Nowotoruńskiej przygotowane zostały w porozumieniu z firmami wznoszącymi nowe centrum logistyczne - Zalando oraz Panattoni.