Dodatkowe kamery w Śródmieściu

Trwają przygotowania do rozbudowy śródmiejskiego monitoringu. Dwie dodatkowe kamery zostaną zainstalowane na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej i A. Cieszkowskiego. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania Bydgoski Budżet Obywatelski. Przypominamy, że czekamy na propozycje zadań do realizacji w nowej edycji programu. Zostało kilka dni.

Zadanie obejmuje zaprojektowanie i budowę punktu monitoringu miejskiego, obejmującego  łącznie 2 kamery (w tym 1 stałopozycyjną i 1 obrotową) wraz z przyłączem sieci światłowodowej. Konieczne będzie też dobudowanie kanalizacji teletechnicznej. Kamera poprawi bezpieczeństwo i pomoże ochronić pieczołowicie odrestaurowane kamienice przed dewastacjami. Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy zadania. Termin składania ofert mija 5 lipca. Firmy zainteresowane realizacją zamówienia z jego szczegółami  mogą zapoznać się TUTAJ.

W poprzednich latach dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu instalowane były kamery monitoringu m.in. na ul. Ugory na Szwederowie, na ul. Stawowej na Błoniu oraz na osiedlach Bartodzieje, Okole i w Stary Fordonie. Obecnie w Bydgoszczy funkcjonuje ponad 300 kamer miejskiego monitoringu. Obrazy z nich są monitorowane przez Straż Miejską. Najwięcej kamer w ostatnich latach zainstalowaliśmy przy okazji rewitalizacji Starego Fordonu.

Warto wiedzieć

Przypominamy, że na stronie www.bdgbo.pl/ do 30 czerwca trwa zgłaszanie zadań do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2024 roku 16 mln zł. Więcej praktycznych informacji jak zgłosić zadania do kolejnej edycji znajduje się TUTAJ.