logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Czyżkówko w budowie
Ulica Filtrowa na Czyżkówku wciąż jest jednym z największych mieszkaniowych placów budowy. Realizowane są trzy duże inwestycje deweloperskie. Kolejne budynki zostaną oddane do użytku w tym roku.


Osiedle „Dębowa Ostoja” powstawało w kilku etapach po zachodniej stronie ulicy Filtrowej. Na finiszu są prace związane z trzecim, największym  budynkiem. Powstało w nim 113 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni. Na całym osiedlu łącznie funkcjonować ma 225 mieszkań. Wiele lokali wyposażonych jest w przestronne balkony, zaś apartamenty na ostatnich kondygnacjach mają duże tarasy. Każdy z budynków posiada windy i podziemny garaż.

Po drugiej stronie ulicy Spółdzielnia Mieszkaniowa „SIM” buduje „Tęczowe osiedle”. Kompleks budynków nawiązywać ma kolorystyką do barw tęczy. W pierwszej kolejności powstał 4-piętrowy budynek w centralnej części osiedla z 60 mieszkaniami. Obecnie w kończy się budowa przy sąsiednim 3-piętrowym bloku z 28 mieszkaniami. Trwają też prace konstrukcyjne przy kolejnym 3-piętrowym budynku w północnej części osiedla, gdzie zaprojektowano 43 mieszkania oraz przy budowie segmentu domów szeregowych. Docelowo inwestor zamierza w tej części osiedla Czyżkówko wznieść 10 budynków. Częścią osiedla są tereny rekreacyjne z miejscami wypoczynku i placami zabaw. Inwestor zaprasza bydgoszczan w sobotę (21 stycznia) na prezentację osiedla, kończonego budynku F-4 oraz wykończonych mieszkań.

Z kolei firma PBR z Wyrzyska przy ul. Filtrowej realizuje II etap mini osiedla „Zielone Czyżkówko”. Obecnie powstaje drugi 3-piętrowy budynek  z 32 mieszkaniami. Teren osiedla zostanie ogrodzony. Na terenie mini-osiedla zaprojektowano  również tereny zielone, plac zabaw oraz miejsca postojowe. Wcześniej prace zakończyły się przy pierwszym  bloku z 44 mieszkaniami.