Część wiaduktu na Wyżynach przyjedzie z Radomska

Trwa budowa kolejnych elementów wiaduktu w ciągu ul. Wojska Polskiego. Na miejscu betonowane są podpory nowego obiektu. Części nowego pomostu spawane są w halach wykonawcy poza Bydgoszczą. Nowy wiadukt będzie wyposażony m.in. w drogę rowerową, która połączy Wyżyny ze Wzgórzem Wolności i nowoczesne oświetlenie. Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć.

Wszystkie prace rozbiórkowe wiaduktu północnego zostały zakończone. Teren został uporządkowany. Obecnie na budowie wykonawca - prowadzi prace związane ze stawianiem podpór obiektu. Betonowane i zbrojone są oczepy pełniące funkcję ław fundamentowych.

Na budowę zjechały również stalowe szalunki charakterystycznych słupów podpór pośrednich – łatwo je poznać po nietypowym, zielonym kolorze. Równocześnie, w wytwórni konstrukcji stalowych wykonawcy  w Radomsku wytworzono już część segmentów nowych przęseł i przeprowadzono ich próbny montaż. Po zabezpieczeniu antykorozyjnym pierwsze segmenty przęseł przyjadą do Bydgoszczy jeszcze w tym roku.

Na terenie budowy nadal obowiązują zmiany w organizacji ruchu. Przejazd pojazdów odbywa się bez większych zakłóceń przez pas zieleni na ul. Wojska Polskiego i ul. Jana Pawła II. Kierowcy muszą uważać jednak na zwężenia i ograniczenia prędkości. Ruch tramwajowy na tym odcinku odbywa się na dotychczasowych zasadach.

W ramach inwestycji powstanie nowy obiekt z drogą rowerową, chodnikiem i oświetleniem. Całość prac zakończy się w połowie przyszłego roku. Prace pochłoną ponad 22 mln zł. Przebudowa południowego wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego została przeprowadzona w 2017 roku. Teraz prace prowadzone są na wiadukcie północnym.

Fot: ZDMIKP/Mostostal Kielce