logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Czas na Letnią Akademię Recyklingu
Już po raz trzeci Miasto Bydgoszcz wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną zapraszają na cykl wakacyjnych zajęć ekologicznych. Zajęcia są bezpłatne, ale obowiązują zapisy.


Dwie poprzednie edycje zakończyły się sporym sukcesem. W praktyce na wszystkie zajęcia chętnych było więcej niż miejsc. W tym roku biblioteka wspólnie z Czystą Bydgoszczą czeka na dzieci w wieku od 5 do 12 lat i ich opiekunów.
Nowością jest rozszerzenie zasięgu o wybrane filie miejskich bibliotek. Wiadomo, że w środy (pierwsze już 3 lipca) spotkania odbywać się będą w Bibliotece Głównej przy Starym Rynku. We wtorki lub czwartki zapraszać będziemy do fili na osiedlach. W najbliższy czwartek (4.07) do biblioteki na Błoniu przy ul. Broniewskiego 1.
Celem Letniej Akademii Recyklingu jest promowanie postaw ekologicznych i  troski o środowisko. Podobnie, jak w poprzednich latach, także i tym razem każde spotkanie będzie miało inną tematykę.
Pierwsze spotkania odbędą się pod hasłem - "Łaaa, robak! Rzecz o żyjątkach niewielkich.
- Czy pająk to owad, a dżdżownica to to samo, co glista? Czy stonoga ma naprawdę sto nóg a “tramwajarze” mieszkają na cmentarzach? Jakie małe stworzenia nam pomagają, a które szkodzą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskacie podczas spotkania z niesamowitą Zootechniczką w trasie. Prawdziwą atrakcją tych zajęć będą jednak żywe “robaczki”, z jakimi zjawi się nasz gość specjalny - będzie to niesamowita okazja na porównanie wielu gatunków polskich z ich egzotycznymi - podczas krewniakami. Zobaczycie pająki, wije, turkucie a nawet karaluchy. Ale to nie wszystko naszych recyklingowych warsztatów wykonamy pająki z… przepalonych żarówek - zapowiadają organizatorzy.

Zapisywać się można dzwoniąc pod nr 512 806 564 (rejestracja otwiera się na tydzień przed każdym spotkaniem)

Więcej TUTAJ.