Casting dla dzieci

Szukamy utalentowanych wokalnie (i nie tylko) dzieci w wieku 6-11 lat! Teatr Kameralny w Bydgoszczy ogłasza casting do musicalu „Matylda”, którego polska prapremiera planowana jest na 25 lutego 2022 roku. Na zgłoszenia do pierwszego etapu castingu teatr czeka do 25 października.

„Matylda” to musical na podstawie powieści Roalda Dahla. Spektakl powstaje w koprodukcji z Teatrem Syrena w Warszawie i będzie realizowany na licencji otrzymanej od Agencji MTI. Prapremiera planowana jest na koniec lutego 2022 roku w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy.

Spektakl powstanie z udziałem wybitnych realizatorów polskich scen musicalowych:
Reżyseria - Jacek Mikołajczyk;
Kierownictwo muzyczne - Adam Lemańczyk;
Scenografia - Mariusz Napierała;
Kostiumy - Tomasz Jacyków;
Choreografia - Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka;
Przygotowanie wokalne - Marcin Wortmann.

Teatr Kameralny szuka dzieci, które mają:
– 6-11 lat;
– umiejętności wokalne (ze szczególnym uwzględnieniem utworów musicalowych), aktorskie i taneczne;
– możliwość nagrania oddzielnej ścieżki wokalnej do przesłanego przez Teatr podkładu;
– zgodę prawnych opiekunów na udział w castingu oraz w przypadku wygrania castingu na udział w próbach i spektaklach, które będą realizowane w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy. Planowany termin rozpoczęcia prób: grudzień 2021 roku.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres audycje@teatrkameralny.com w terminie do 25.10.2021 roku, wpisując w tytule maila: MATYLDA CASTING DLA DZIECI.

Zgłoszenie powinno zawierać:
1.    Imię i nazwisko, wiek oraz wzrost dziecka;
2.    Miasto zamieszkania;
3.    Imię i nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego opiekuna;
4.    Zgodę na przetwarzanie przesłanych danych osobowych dziecka i opiekuna oraz wizerunku dziecka na potrzeby przeprowadzanego castingu o treści:

Ja niżej podpisany/a jako prawny opiekun………………………. (imię i nazwisko dziecka) wyrażam zgodę jej/jego udział w castingu do spektaklu „Matylda” realizowanego przez Teatr Kameralny w Bydgoszczy i przetwarzanie jej/jego danych osobowych wyłącznie w celach związanych z realizacją castingu, a w przypadku jego wygrania na wykorzystanie jej/jego wizerunku.

Casting składa się z dwóch etapów:

1.    Precasting online
W odpowiedzi na przesłane zgłoszenie otrzymają Państwo materiały do przygotowania i nagrania wraz ze szczegółowymi informacjami. Nagrania należy przesłać na adres audycje@teatrkameralny.com najpóźniej do dnia 28.10.2021 roku.

2.    Casting z udziałem realizatorów
Dzieci, które zostaną zakwalifikowane do dalszego etapu zostaną zaproszone do udziału w przesłuchaniach scenicznych z udziałem Dyrekcji Teatru i realizatorów. Casting jest planowany w pierwszej połowie listopada.