Bydgoszcz z niską stopą bezrobocia

Niskie bezrobocie i brak zapowiedzi zwolnień grupowych. Bydgoszcz może pochwalić stabilną sytuacją na rynku pracy.

W porównaniu z poprzednim rokiem liczba bezrobotnych spadła o 126 osób. Obecnie na terenie Bydgoszczy zarejestrowanych jest 3,5 tys. osób bez pracy. Stopa bezrobocia wynosi 2,2 proc.
- Można powiedzieć, że sytuacja na lokalnym rynku pracy jest bardzo stabilna - mówi Tomasz Zawiszewski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy.
- W ubiegłym roku pojawiło się mniej ofert pracy, niż w 2022 r. jednak nie przełożyło się to na wzrost bezrobocia - dodaje.
Na tle województwa kujawsko-pomorskiego sytuacja Bydgoszczy jest bardzo dobra. O ile w powiecie bydgoskim stopa bezrobocia na koniec kwietnia br. wyniosła 3,3 proc., to w wielu powiatach regionu przekracza 10 procent.
- Są powiaty, gdzie wynosi ona nawet 15 procent. Najwyższe jest powiatach lipnowskim, radziejowski, włocławskim. W Polsce na koniec kwietnia br. stopa bezrobocia wynosi 5,1 proc - kontynuuje dyrektor PUP.
Warto dodać, że obecnie do Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy nie wpłynęło żadne zawiadomienie dotyczące zwolnień grupowych.