Bydgoskie żłobki - zmiany w opłatach od października

Bydgoscy radni przyjęli uchwałę dotyczącą opłat w żłobkach prowadzonych przez miasto oraz maksymalnej wysokości opłaty za wyżywienie. Rządowe wsparcie oznacza, że od października br. rodzice zapłacą tylko za wyżywienie swoich dzieci w żłobku.

Na środowej (11 września) sesji Rady Miasta Bydgoszczy radni podjęli uchwałę dotyczącą opłaty za pobyt i wyżywienie dziecka w żłobkach Bydgoskiego Zespołu Żłobków Miejskich. Rządowe wsparcie w ramach programu „Aktywny rodzic”, wynoszące 1500 złotych oznacza, że od października br. rodzice będą płacić tylko za wyżywienie swoich dzieci.
Od października opłaty za pobyt dziecka w żłobku miejskim wynosić będą:

• 1500 złotych lub;
  • 1900 złotych (w przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, wymagających opieki i współdziałania);
  • opłatę za dodatkową opiekę (ponad 10 godzin dziennie) ustalono na poziomie 30 złotych za godzinę;
  • maksymalną dzienną wysokość opłaty za wyżywienie dziecka ustalono na 12 złotych.

Treść Uchwały Nr VIII/56/2024 z dn. 11 września 2024 r. w sprawie wysokości opłaty za pobyt w wymiarze do 10 godzin dziennie w żłobkach prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz, wysokości dodatkowej opłaty za wydłużony wymiar opieki oraz maksymalnej wysokości opłaty za wyżywienie TUTAJ.