Bydgoskie Święto Cykliczne. Zapraszamy na rowery

W najbliższą niedzielę, 15 września odbędzie się Bydgoskie Święto Cykliczne. Impreza ma charakter rajdu rowerowego połączonego z piknikiem rodzinnym. Obowiązują zapisy.

Po raz pierwszy Święto Cykliczne obchodzone było w 2009 roku. W wielu polskich miastach zorganizowano rajdy rowerowe. W tym roku odbędzie się kolejna edycja imprezy.
Wrześniowy termin nie jest przypadkowy. Organizatorzy, a więc Bydgoska Masa Krytyczna rajdem wpisują się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców miasta do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania, w tym m.in. jazdy na rowerze.
Bydgoskie Święto Cykliczne odbędzie się w najbliższą niedzielę, 15 września. Cykliści wystartują o godz. 10 ze Starego Rynku. Przez Bydgoszczy przejadą do Łochowa, gdzie odbędzie się piknik.
- Rajd ma charakter rodzinny, dlatego jest odpowiedni też dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Trasa liczy 15 km. Na miejscu każdy uczestnik będzie mógł na ognisku upiec kiełbaskę (prowiant we własnym zakresie) Nie zabraknie również bezpłatnych przeglądów jednośladów oraz konkursów za nagrodami, gdzie do wygrania będzie m.in. rower ufundowany przez Decathlon Fordon. Nad bezpieczeństwem przejazdu będzie czuwać policja, karetka oraz zabezpieczenie przejazdu - informują organizatorzy.
Więcej TUTAJ.

Fot. masa.bydgoszcz.pl