Bydgoska Scena Barokowa 2021

Legendarne bydgoskie kino Pomorzanin po raz kolejny stało się sceną dla muzyki dawnej. Do 7 listopada trwa III edycja Bydgoskiej Sceny Barokowej. W programie wydarzenia koncerty, prezentujące muzykę XV-XVIII wieku.

Prawdziwą gratką dla melomanów będą Koncerty Brandenburskie Johanna Sebastiana Bacha, które wybrzmią w najbliższą sobotę 16 listopada. Okazja do ich prezentacji jest szczególna, gdyż w tym roku obchodzona jest trzysetna rocznica ich powstania.

W kolejne sobotnie popołudnia usłyszymy dzieła wybrane z VII i VIII księgi madrygałów Claudio Monteverdiego oraz kantaty na bas i trąbkę ze zbiorów gdańskich z XVII i XVIII wieku.

Na finał festiwalu (niedziela 7 listopada) – polska prapremiera opery Tolomeo e Alessandro Domenica Scarlattiego, dzieła stworzonego na zamówienie królowej Marii Kazimiery Sobieskiej.

Program wydarzenia TUTAJ

Koncerty w ramach Bydgoskiej Sceny Barokowej, które z pewnością poruszą publiczność, odbywają się w częściowo odnowionym Kinie Pomorzanin przy ul. Gdańskiej 10.

Festiwal odbywa się przy finansowym wsparciu z budżetu Miasta Bydgoszczy.