Bydgoska olimpijka nagrodzona w ratuszu

W październiku Julia Kędziorska zdobyła srebrny medal w Europejskiej Informatycznej Olimpiadzie Dziewcząt. W czwartek (1.12) w ratuszu uczennica VI LO w Bydgoszczy odebrała gratulacje z rąk zastępczyni prezydenta Iwony Waszkiewicz.

II Europejska Informatyczna Olimpiada Dziewcząt odbyła się w dniach 16-23 października 2022 w Turcji. Polskę reprezentowały cztery uczennice szkół średnich. Julia Kędziorska zajęła miejsce gwarantujące jej srebrny medal. W czwartek gratulacje młodej bydgoszczance złożyła zastępczyni prezydenta miasta Iwona Waszkiewicz.
- Bardzo mnie cieszy, że coraz więcej dziewcząt startuje i odnosi sukcesy w olimpiadach informatycznych. Tym bardziej to miłe, że w tym gronie jest uczennica bydgoskiego liceum - mówiła Iwona Waszkiewicz.

Sukces odniesiony w Turcji nie był pierwszym w dorobku Julii Kędziorskiej. Jeszcze jako uczennica II klasy (obecnie jest w klasie III) z powodzeniem startowała w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej, gdzie uzyskała tytuł Laureata III stopnia. To przepustka na każdą uczelnię w Polsce w kierunku informatyki.
- Zdecyduję się na Uniwersytet Warszawski - zapowiada uczennica VI LO, która bierze też udział w olimpiadach matematycznych.
- Skończyłam Szkołę Podstawową Muzyczną. Ale od 6 klasy wspólnie ze starszym bratem zajmowaliśmy się programowaniem, informatyką. I tak już zostało. Na fortepianie gram dla relaksu - dodaje.
Zanim jednak Julia Kędziorska rozpocznie studia zamierza jeszcze ponownie brać udział w olimpiadzie informatycznej. W piątek (2.12) ogłoszone zostaną wyniki pierwszego etapu kolejnej edycji.