logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Boisko do plażowej siatkówki na Piaskach
Zlecamy rewitalizację boiska do siatkówki plażowej na Piaskach. Zbudujemy praktycznie od podstaw nowy obiekt, który zyska między innymi nową nawierzchnię i piłkochwyty. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.


Prace realizowane będą na terenach rekreacyjnych przy ul. Mochelskiej. W ich zakres wchodzą między innymi:

  • przesadzenie części  krzewów
  • demontaż starego wyposażenia
  • montaż nowych urządzeń boiska do siatkówki plażowej i  małej architektury,
  • montaż nowych piłkochwytów,
  • wykonanie nowej nawierzchni piaskowej boiska,
  • budowa utwardzonego chodnika.

Obecnie trwa postępowanie, które wyłonić ma wykonawcę prac budowlanych. Po podpisaniu umowy zajmą one około 3 miesięcy. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosownia na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Tereny przy ul. Mochelskiej to najczęściej typowana przez mieszkańców lokalizacja, w której realizowane są projekty w ramach BBO. Wcześniej, dzięki pieniądzom z BBO zmodernizowaliśmy plac zabaw, który zyskał także oświetlenie i ogrodzenie. Zbudowaliśmy też obok duże, oświetlone boisko z zapleczem sanitarnym i szatniami. Powstał  plac do street workoutu i plenerowa siłownia. Na skarpie przy ul. Mochelskiej w pobliżu schodów zamontowaliśmy zjeżdżalnię rurową.

Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2024 roku 16 mln zł. 30 czerwca zakończyło się zgłaszanie projektów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego (BBO). Zgłoszono ponad 900 zadań. To rekord w historii tego programu. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.