Będzie mroźnie – zwróćmy uwagę na osoby bezdomne

W najbliższych dniach synoptycy zapowiadają znaczny spadek temperatur. W tym czasie szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na osoby bezdomne. Informacje można przekazywać przez całą dobę pod numerem 986.

Wzorem lat poprzednich, bydgoscy strażnicy miejscy przeprowadzają kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych ze szczególnym ich nasileniem w porze nocnej. Patrole Straży są także kierowane przez służbę dyżurną w miejsca wskazywane w zgłoszeniach mieszkańców Bydgoszczy. Przyjmowane całodobowo zgłoszenia dotyczą m.in. klatek schodowych, wiat śmietnikowych i przystankowych.

Tylko w styczniu 2019 roku, bydgoscy municypalni z inicjatywy własnej skontrolowali 81 razy miejsca przebywania osób bezdomnych. W tym samym okresie na stanowisko dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło łącznie 347 zgłoszeń od mieszkańców, dotyczących udzielania pomocy osobom bezdomnym.

Informacje o miejscach, w których przebywają bezdomni, można zgłaszać przez całą dobę pod bezpłatnym numerem alarmowym Straży Miejskiej 986.

Jeśli temperatura spadnie poniżej 15 stopni, na ulicach miasta pojawią się także koksowniki.