logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bartodzieje zapraszają na świętowanie
Wyścigi smoczych łodzi, warsztaty pszczelarskie, konkursy. To wszystko już w najbliższą sobotę (6.07) na Święcie osiedla Bartodzieje.


Zapraszamy mieszkańców Bartodziejów i nie tylko nad Balaton (plaża przy przystani, od ul. Swarzewskiej). Uroczyste otwarcie imprezy rozpocznie się o godz. 16, ale już dwie godziny wcześniej będzie można wziąć udział w wycieczce po osiedlu Bartodzieje. Jej początek o godz. 14 przed SP nr 32 na ulicy Bałtyckiej.
Co nas jeszcze czeka? Warsztaty pszczelarskie, ceramiczne, konkursy wiedzy o Bartodziejach, loterie, rozmowy o ogrodnictwie z Bożeną Heller, a także z Piotrem Weckwerthem o książce dotyczącej osiedla Bartodzieje. Kibice będą mogli spotkać się z medalistą olimpijskim w kajakarstwie Dariuszem Białkowskim. O 16.30 rozpocznie się wyścig smoczych łodzi, w których każdy będzie mógł brać udział,  a o godz. 20. czeka nas koncert zespołu Czorty.

Przez cały czas trwania imprezy skorzystać będzie można z wypożyczalni kajaków (bezpłatnie), strefy zabaw dla dzieci oraz stoisk gastronomicznych. Wstęp wolny.

Projekt „Święto osiedla Bartodzieje 2024” jest współfinansowany ze środków Miasta Bydgoszczy.

Więcej TUTAJ.