Bądź eko. Wieź udział w akcji

Chcesz pomóc planecie? Weź udział w akcjach ekologicznych organizowanych przez Miasto Bydgoszcz. Tylko we wrześniu odbywa się ich kilka.

Od początku roku szkolnego trwa zbiórka baterii i nakrętek (więcej TUTAJ). Placówki oświatowe mogą też brać udział w Ekoprojektach. Udział w akcjach jest punktowany i uwzględniany w całorocznej klasyfikacji działań o tematyce ekologicznej. Najlepsze placówki otrzymają na koniec roku szkolnego nagrody finansowe.
Również we wrześniu zorganizujemy akcję Sprzątanie Świata 2024. Wszystkie szkoły, przedszkola zachęcamy do wybrania się na akcję sprzątania w okolicy placówki oraz przeprowadzenie zajęć poświęconych zagadnieniom szeroko rozumianej ochrony środowiska, segregacji odpadów, dbania o przyrodę i zasoby naturalne, życia w duchu less waste.

Worki, rękawice i plakaty odbierać można do czwartku 13.09 w godzinach: 8.00-16.00. Zapraszamy do Biura Komunikacji Społecznej, ul. Jezuicka 2 pok. 3, I piętro. W załączeniu przesyłamy plakat akcji, a także regulamin i formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia możliwe są także w formie on-line (TUTAJ).
Więcej informacji o akcjach TUTAJ.