Archiwalny Fotoplastikon - niezwykła podróż w czasie

Od 13 września br. na tarasie Młynów Rothera będzie można doświadczyć niezwykłej podróży w czasie. Wszystko za sprawą Archiwalnego Fotoplastikonu, który przeniesie nas w lata 20-te i 30-te XX wieku i pozwoli podziwiać unikalne archiwalne fotografie Bydgoszczy i okolic. Fotoplastikon zostanie z nami do 13 października br.

Prezentowane w Fotoplastikonie zdjęcia pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego i Archiwum Państwowego w Bydgoszczy.
- Fotografie ukazują codzienne życie mieszkańców Bydgoszczy, ważne wydarzenia w historii miasta nad Brdą oraz niezwykłą atmosferę tamtych czasów. Wśród prezentowanych obrazów nie zabraknie również kadrów dokumentujących działalność bydgoskiej Szkoły Podchorążych dla Podoficerów. Zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów do odwiedzenia tej wyjątkowej wystawy, która stanowi niepowtarzalną okazję do poznania historii Bydgoszczy w innowacyjnej i fascynującej formie – zachęcają organizatorzy.

Archiwalny Fotoplastikon jest kontynuacją projektu Narodowego Archiwum Cyfrowego, który od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem w polskich miastach. Wystawa jest organizowana przez Narodowe Archiwum Cyfrowe we współpracy z Archiwum Państwowym w Bydgoszczy, Vintage Photo Festival i Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera.

Archiwalny Fotoplastikon stanie na tarasie Młynów Rothera, przy Spichrzu Zbożowym. Będzie dostępny w dniach 13 września – 13 października br.