logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Urodziny miasta na sportowo – niemal półtora tysiąca biegaczy na Bydgoskim Biegu Urodzinowym




Bydgoskim Biegiem Urodzinowym zainaugurowaliśmy sezon biegowy w mieście i cykl tegorocznych imprez Aktywnej Bydgoszczy. Z okazji urodzin naszego miasta w niedzielę, 14 kwietnia na starcie 5-kilometrowej trasy stanęło niemal półtora tysiąca biegaczy.


Już od kilku lat w kwietniu biegacze wyruszają na ulice, aby na sportowo uczcić nadanie Bydgoszczy praw miejskich. Impreza jest jednocześnie symboliczną inauguracją sezonu biegowego w naszym mieście. Od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem – udział biorą w nim zarówno wytrawni biegacze, jak i amatorzy. Są także dzieci i dojrzali Bydgoszczanie. 

Sygnał do startu dał prezydent Rafał Bruski. W tym roku pięciokilometrowa trasa biegła przez ścisłe centrum i nadrzeczne bulwary. Biegacze wystartowali o godzinie 15.00 z Mostu Staromiejskiego. Trasa biegła wzdłuż ulicy Grodzkiej, następnie wzdłuż Bulwarów nad Brdą aż do Mostu Esperanto. Tam, po przebiegnięciu kładki, biegacze zawrócili i kierowali się drugą stroną bulwarów aż do Mostów Solidarności. Końcowym etapem biegu były ulice Starego Miasta - Mennica, Przyrzecze, Farna, Malczewskiego i Grodzka. 

W tym roku pierwszy metę przekroczył Grzegorz Michalak z czasem 16:17:85. Wśród kobiet najszybsza okazała się Marta Szenk (18.57.95). Najstarszym zawodnikiem był Władysław Angiel (83 lata), a najmłodszą - Ilona Pijarowska. 

Wśród służb mundurowych, które zawsze biorą udział w urodzinowym biegu, najlepszym okazał się Grzegorz Pietryka i Marta Szenk.

Na mecie na uczestników czekał tort urodzinowy, kanapki i napoje. Każdy uczestnik biegu dostał pamiątkową koszulkę i medal. 

Szczytny cel Urodzinowego Biegu

W tym roku Bydgoski Bieg Urodzinowy to także szczytny cel. Marcin Żal brał udział w Bydgoskim Biegu Urodzinowym - nasza impreza była początkiem jego zabawy z bieganiem, jak też jego rodziców. Dziś ten sympatyczny, wspaniały chłopak walczy z rozlanym guzem pnia mózgu. Potrzebna jest pomoc. Trwa zbiórka na nowatorską, unikalną terapię podania chemii poprzez cewniki zamontowane w głowie bezpośrednio do guza w klinice w Londynie lub ewentualnie w Meksyku. Koszt takiej terapii to ponad 700 tys. zł. Zarejestrowano oficjalną zbiórkę ZBIÓRKA DLA MARCINA . Środki możecie przekazywać bezpośrednio poprzez darowizny na subkonto fundacji. Szczegóły i linki do profilu w fundacji znajdują się na stronie FB @MisjaMarcin.

W biurze zawodów Bydgoskiego Biegu Urodzinowego ustawiono puszkę, do której zbierano każdy, nawet najmniejszy datek. Podczas biegu również prowadzona była zbiórka.