Kamienicę na planie prostokąta wzniesiono około 1900 roku. Klasyczny 2-pietrowy budynek pełni funkcję mieszkaniową. Elewacja frontowa jest bogato zdobiona. W centralnej części ulokowano przejazd bramny zwieńczony pełnym łukiem. Parter jest boniowany. Na wysokości piętra szczególnie rozbudowany jest detal wokół okien składający się z między innymi półkolumn i naczółków. W elewację wkomponowano również gzymsy, płyciny i konsole. Skrajne części kamienicy mają formę ryzalitu – są delikatnie wysunięte. Na kilku polach boniowanego parteru wymalowana była reklama dawnego niemieckiego sklepu z tapetami.
Budynek wraz z sąsiednimi zabudowaniami stanowi jedną z ciekawszych pierzei w północnej części Śródmieścia. Pod koniec lat 50. XX wieku wzniesiono przy ulicy Kwiatowej również nowsze budynki (z numerami 5 i 13), które zachowały historyczna linię zabudowy i gabarytami dostosowano do sąsiednich kamienic.
Ostatnio na ul. Kwiatowej właściciele nieruchomości zlecili prace przy wielu innych budynkach. Przed kilkoma laty wypiękniała majestatyczna kamienica z nr 1 na rogu z ul. Pomorska. Udany remont przeszła też willa z numerem 6.
Obecnie prace trwają też w charakterystycznej kamienicy z numerem 17 na rogu z ulicą Sienkiewicza. Nowej elewacji doczeka się też budynek vis a vis (H. Sienkiewicza nr 32). Więcej informacji o tych budynkach znajduje się m.in. TUTAJ
Przy ulicy uzupełnione zostały też nasadzenia drzew.
W ostatnich latach w celu rewitalizacji Śródmieścia aktywne działania prowadzi również miasto. Są to nie tylko dotacje konserwatorskie, ale także nakazy remontów, zwolnienia z opłat za zajęcia pasa drogowego pod kawiarnie, konkursy, przebudowy ulic, chodników i mostów. Przy prezydencie działa też Społeczna Rada ds. Estetyki, która opiniuje kluczowe projekty i proponuje szereg rozwiązań. Działania i skuteczne interwencje podejmuje również plastyk miasta.