Zabudowania z numerem 14 wzniesiono latach 80. XIX wieku. Zespół składa się z dwóch budynków: byłego warsztatu, z cegły oraz neoklasycystycznego domu w podwórku. W warsztatach produkowano początkowo maszyny przemysłowe i elementy wagonów kolejowych. Następnie ceglany gmach zaadaptowano na drukarnię, która działała również w okresie międzywojennym. Część zabudowań później wykorzystywano na cele mieszkaniowe. Obecnie trwa modernizacja i rozbudowa obu budynków. W ramach prac remontowane są dachy, elewacje i wymieniane są wszystkie instalacje. Zabudowania są podłączane do miejskiej sieci ciepłowniczej. Po przebudowie budynki mają pełnić wyłącznie funkcję mieszkalną.
Ulica dr E. Warmińskiego mimo centralnego położenia jeszcze w okresie międzywojennym bardziej przypominała przemysłową część miasta. Zlokalizowana była przy niej pierwsza miejska elektrownia, firmy budowlane, zakład mleczarski, fabryka żarówek. Do elektrowni prowadziła tramwajowa bocznica, która towarowe wagony przewoziły węgiel. W 1922 bracia Tyslerowie wybudowali natomiast fabrykę słodyczy.
W ubiegłym roku nowe elewacje zyskało kilka innych kamienic przy tej ulicy. Między innymi bogato zdobione budynki z numerami 1 i 3 w rejonie skrzyżowania z ulicą Focha. Ze środków miasta wyremontowane zostały chodniki oraz oświetlenie. Miejskie dotacje pozwoliły wykonać szereg prac przy narożnej kamienicy u zbiegu z ulica Dworcową. Rozbudowano również sieć ciepłowniczą, umożliwiając podłączenie się kolejnym odbiorcom. Właściciele kolejnych budynków przygotowują się do zlecenia kolejnych remontów.
Rewitalizacji ul. Warmińskiego sprzyja m.in. uchwalony w ostatnich latach miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Miasto podejmuje też szereg innych działań wspierających rewitalizację Salonu Bydgoszczy. Są to dotacje konserwatorskie, nakazy remontów, zwolnienia z opłat za zajęcia pasa drogowego pod kawiarnie, konkursy, przebudowa ulic i mostów, a przy prezydencie działa też Społeczna Rada ds. Estetyki, która opiniuje kluczowe projekty i proponuje szereg rozwiązań. Działania i interwencje podejmuje również plastyk miasta.