Budynek powstał na początku XX wieku. Wzniesiono go na planie litery „U”. Zaprojektował go mistrz budowlany Georg Weiss, który ma na koncie również wiele innych kamienic m.in. przy ul. Gdańskiej. W bryle ciekawej budynku umieszczono m.in. wykusze, wielospadowe dachy z facjatami i lukarnami. Część skrzydła i poddasza wzniesiono jako konstrukcję szkieletową. Doskonale widać elementy drewnianych belek. Kamienica posiada też sporo elementów dekoracyjnych. Wśród nich między innymi witraże na klatce schodowej. Budynek pełni przede wszystkim funkcję mieszkalną. Od strony ulicy zachowało się też kute, ozdobne ogrodzenie.
Kończący się remont oznacza, że cała południowa pierzeja ulicy Krasińskiego na odcinku od Gdańskiej do Gimnazjalnej prezentuje się wyjątkowo elegancko. W poprzednich latach wyremontowane zostały między innymi sąsiednie kamienice flankujące skrzyżowanie ulicy Krasińskiego z Gdańską. Prace konserwatorskie w tych budynkach były prowadzone z wykorzystaniem miejskiej dotacji na obiekty zabytkowe. Odrestaurowane zostało poza tym ceglane ogrodzenie terenu I Zespołu Szkół Ogólnokształcących.
W ostatnich latach w celu rewitalizacji Śródmieścia aktywne działania prowadzi również miasto. Są to nie tylko dotacje konserwatorskie, ale także nakazy remontów, zwolnienia z opłat za zajęcia pasa drogowego pod kawiarnie, konkursy, przebudowa ulic i mostów, a przy prezydencie działa też Społeczna Rada ds. Estetyki, która opiniuje kluczowe projekty i proponuje szereg rozwiązań. Działania i interwencje podejmuje również plastyk miasta.