Remont rozpoczął się w czerwcu. Teraz zdejmowane są już kolejne elementy rusztowań. Prace toczą się jeszcze w części parterowej. Budynek jest jedną najładniejszych bydgoskich kamienic. Wybudowano ją w II połowie XIX wieku na planie odwróconej litery „T”. Wśród wielu zdobień i detali uwagę zwracają między innymi kariatydy (słupki w formie postaci kobiecych), po obu stronach okna nad przejazdem bramnym. Wspierają one elegancki półkolisty balkon. Parter jest boniowany, a poszczególne kondygnacje rozdzielone gzymsami. Pod dachem wkomponowano gzyms konsolowy. W trzyspadowym dachu krytym dachówką umieszczono lukarny. Elewację zdobią też kunsztowne obramienia okien i pilastry (płaskie filary rozdzielające ściany). Wszystkie elementy pieczołowicie odrestaurowano. Zachowała się również tramwajowa rozeta (ozdobny hak do podtrzymywania sieci trakcyjnej). To pamiątka po tramwajach towarowych kursujących z węglem do pierwszej bydgoskiej elektrowni (w miejscu dzisiejszych zabudowań spółki ENEA).
Wiosną zakończyły się główne prace przy sąsiedniej kamienicy na rogu z ul. Focha. W remoncie są również inne budynki przy tej ulicy. W tym roku elegancką formę zyskał też chodnik biegnący od ul. Dworcowej do ul. Zduny. Wcześniej wymieniano nawierzchnię na innych odcinkach ul. dr. E. Warmińskiego oraz oświetlenie. Ulicę oświetlają latarnie w formie pastorałów.
Warto wiedzieć:
W ostatnich latach w celu rewitalizacji Śródmieścia aktywne działania prowadzi również miasto. Są to nie tylko dotacje konserwatorskie, ale także nakazy remontów, zwolnienia z opłat za zajęcia pasa drogowego pod kawiarnie, konkursy. Od kilku lat przy prezydencie działa Społeczna Rada ds. Estetyki Miasta, która opiniuje kluczowe projekty i proponuje szereg rozwiązań. Działania i interwencje podejmuje również plastyk miasta.