Konstrukcję budynek wzniesiono w latach 1781–1783. W 1878 roku właściciele zdecydowali się na jej przebudowę. Wówczas budynek zyskał przepiękną klasyczną fasadę z bogatą sztukaterią. Szczególnej urody budynkowi dodawały przemyślane podziały poszczególnych części kamienicy oraz detal architektoniczny. Na szczycie kamienicy dominowała attyka z ozdobnymi wazami, II i III kondygnacje rozdzielały tonda, okna zdobiły delikatne naczółki, a witrynę sklepową i wejście wyróżniał detal snycerski. Charakterystycznym elementem był również boniowany parter.
3-piętrowa kamienica w trakcie użytkowania i poprzednich remontów straciła większość cennych detali. W czasie ostatnich prac odświeżono fasadę obiektu i zrealizowano szereg prac w jej wnętrzach. Budynek będzie utrzymany w szarej kolorystyce. Na parterze dominować ma grafit. Prace zakończą się w najbliższych tygodniach. Kolorystyka budynku jest korygowana po interwencji miejskiego konserwatora zabytków.
Remont sprawi, że schludnego wyglądu nabierze cała północna pierzeja tego odcinka ulicy Długiej. Wcześniej prace przeprowadzono w sąsiednich budynkach. Dzięki miejskiej dotacji wypiękniał m.in. gmach dawnego ratusza przy ul. Długiej 37.
Ulica Długa to najdłuższa ulica miasta lokacyjnego Bydgoszczy licząca 650 metrów. Najważniejsza pod względem historycznym i funkcjonalnym. Należy - obok ul. Gdańskiej i Dworcowej - do najważniejszych, śródmiejskich ulic handlowych Bydgoszczy. W ramach rozbudowy ulicy Kujawskiej kończy się rewitalizacja jej ostatniego odcinka pomiędzy Zbożowym Rynkiem i ulicą Pod Blankami. W 2019 roku na ulicy ograniczyliśmy ruch dedykując ją przede wszystkim pieszym i rowerzystom.