Budynek jest niewielkich rozmiarów. Wzniesiono go około 1920 roku. Posiada 2 kondygnacje i nieużytkowe poddasze. W elewacji frontowej okna umieszczono zaledwie w 3 osiach. Elewacja jest zdobiona boniowaniem w części parterowej, opaskami wokół okien oraz gzymsami.
W ubiegłym roku odrestaurowana została sąsiednia kamienica z nr 12. W trakcie prac przy budynku liczącym blisko 130 lat również odrestaurowano szereg detali architektonicznych. Budynek po remoncie stał się jedną z ładniejszych kamienic w mieście.
Wkrótce rozpocznie się też przebudowa chodnika wzdłuż tych kamienic. Na nawierzchni zastosowane będą płyty betonowe, układane podobnie jak na zrewitalizowanej wcześniej ulicy Cieszkowskiego, w karo. Zastosowane zostaną też kamienne opaski. Historyczny wzór i betonowe płyty w pierwszym etapie ułożone zostaną po północnej stronie ulicy, od Pomorskiej do Gdańskiej.
Ulica Śniadeckich liczy około 850 metrów długości. Wytyczono ją w połowie XIX wieku. Stała się główną osią powstającej wówczas nowej dzielnicy ulokowanej pomiędzy ul. Gdańską i dworcem kolejowym. Do ulicy przylega wytyczony wówczas pl. Piastowski, pełniący do dziś targową funkcję.
Warto wiedzieć
Z myślą o poprawie estetyki w Bydgoszczy wdrażanych jest szereg instrumentów wspierających rewitalizację Śródmieścia. Skuteczne okazały się m.in. nakazy przeprowadzenia prac remontowych w obiektach oszpecających otoczenie. Bydgoszcz jest też w gronie miast przeznaczających największe kwoty na dofinansowanie remontów konserwatorskich. Co roku miliony złotych inwestowane są w przebudowę reprezentacyjnych ulic, placów i parków. Szereg interwencji podejmuje też plastyk miasta.