Kamienica z numerem 25 powstała około 1910 roku. Wzniesiono ją na planie zbliżonym do prostokąta. Liczy 3 kondygnacje. Pełni funkcję mieszkalną. Charakterystycznym elementem elewacji są ryzality w skrajnych częściach budynku. Na wysokości I i II piętra ujęte zostały w ozdobne półkolumny. Kamienica posiada również wiele innych ciekawych dekoracji w formie boniowanego parteru, płaskorzeźb, kobiecych głów, rozbudowanych naczółków, gzymsów.
W parter wkomponowano przejazd bramny oraz wejście do budynku. W budynku funkcjonuje wspólnota zarządzana przez ADM. Remont elewacji frontowej kosztuje 250 tysięcy złotych. Odrestaurowane została już elewacja na wysokości I i II piętra. Wykończeniowe prace prowadzone są na parterze.
To jedna z ostatnich kamienic wzdłuż ulicy Kordeckiego, która czekała na remont elewacji. W poprzednich latach odnowiono szereg innych budynków (między innymi z numerami 9, 11, 13, 19, 23, 27 i 29).
Ulica Kordeckiego zabudowana jest przede wszystkim wiekowymi kamienicami. Znajdują się również przy niej zabytkowe zabudowania po UTP, które w ubiegłym roku nabyło Ministerstwo Obrony Narodowej. W przeszłości była jedną z ważniejszych arterii łączącą plac Poznański z ulicą Focha. Fragmentem od ul. Św. Trójcy do F. Focha kursowały tramwaje, o czym przypominają haki do podtrzymywania przewodów trakcyjnych na elewacjach odnowionych budynków. Dopiero po wybudowaniu w latach 80. XX wieku dwujezdniowej ul. Kruszwickiej ulica Kordeckiego nabrała lokalnego charakteru. Zgodnie z ostatnią uchwałą Rady Miasta ul. Kordeckiego stała się ona zachodnią granicą Parku Kulturowego - chroniącego cenną, historyczną tkankę Bydgoszczy.
Warto wiedzieć:
W ostatnich latach w celu rewitalizacji Śródmieścia aktywne działania prowadzi również miasto. Są to nie tylko dotacje konserwatorskie, ale także nakazy remontów, zwolnienia z opłat za zajęcia pasa drogowego pod kawiarnie, konkursy, przebudowy ulic, chodników i mostów. Przy prezydencie działa też Społeczna Rada ds. Estetyki, która opiniuje kluczowe projekty i proponuje szereg rozwiązań. Działania i skuteczne interwencje podejmuje również plastyk miasta. Rewitalizację i pożądaną zmianę funkcji wielu lokali ułatwiają też nowe miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego.