Budynek został wzniesiony w 1905 roku. Pełni funkcję mieszkalną. Kamienica jest zróżnicowana pod względem wysokości. Wyższa, zachodnia część liczy 4 kondygnacje i poddasze. W obu częściach znajdują się owalne balkony z kutymi balustradami. Budynek posiada skromne zdobienia w postaci gzymsów i obramień okiennych. W ubiegłym roku odnowiona została m.in. elewacja frontowa i ściana szczytowa. Dzięki jasnoszarej kolorystyce wiekowy budynek prezentuje się wyjątkowo schludnie.
W budynku funkcjonuje wspólnota mieszkaniowa, która od kilku lat aktywnie działała na rzecz rewitalizacji kamienicy i jej otoczenia. Oprócz remontu elewacji wspólnota zdecydowała się też na odnowienie podwórka, na którym można teraz odpocząć oraz zagrać przy stolikach w szachy lub warcaby. Wspólnota wyraziła też gotowość do podjęcia współpracy z Fundacją Inkubator Społeczny wspierającą między innymi osoby wychodzące z bezdomności. Realizacja kompleksowego projektu kosztowała 218 tysięcy złotych. To kolejny projekt zewnętrzny, który jest współfinansowany ze środków Gminnego Programu Rewitalizacji. Unijne dofinansowanie to 69 tysięcy złotych.
W tej części Śródmieścia miasto sfinansowało już szereg przedsięwzięć poprawiających wizerunek Bydgoszczy. Zrewitalizowane zostały bulwary, odnowiono nawierzchnie wszystkich ulic przyległych do dworca, w porozumieniu z PKP przeprowadzona została modernizacja gmachu dworca oraz przejść podziemnych, zainstalowano też stylowe oświetlenie na przyległych ulicach. Trwa budowa nowej Astorii, przy której powstanie też strefa zewnętrzna. Poza tym na inwestycje decydują się prywatni inwestorzy. Modernizowane są m.in. wieżowiec dawnej „Eltry” i biurowiec u zbiegu ulic Dworcowej i Królowej Jadwigi. Na większe tempo prac przy rewitalizacji historycznych budynków wpływ mają też inne działania miasta. To między innymi dotacje konserwatorskie, nakazy przeprowadzenia prac oraz interwencje miejskiego plastyka.