Separatory zostały zamontowane po południowej stronie ulic Cieszkowskiego oraz Słowackiego, przed dojazdem do Gdańskiej. W ten sposób ograniczone zostało parkowanie pojazdów w niedozwolonych miejscach tuż przed przejściami dla pieszych. Poprawiło to również widoczność.
Na ul. Gdańskiej przed skrzyżowaniem z ul. Chodkiewicza na wysokości przystanku tramwajowego zamontowany został natomiast próg zwalniający. To rozwiązanie poprawiające bezpieczeństwo pasażerów komunikacji miejskiej. Docelowo na Gdańskiej od pl. Teatralnego do Kamiennej planowana jest budowa przystanków wiedeńskich. Obecnie powstaje niezbędna dokumentacja.
Warto wiedzieć:
Ulica Cieszkowskiego po rewitalizacji stała się jedną z wizytówek miasta. W 2017 roku gruntownie ją wyremontowaliśmy. Na chodnikach ułożyliśmy płyty kamienne otoczone opaskami z szarego granitu lub bazaltu. Z kolei na jezdni zastosowaliśmy kostkę kamienną z granitu czerwonego. Odrestaurowaliśmy stylowe oświetlenie w formie bydgoskich pastorałów. Dodatkowo wyposażyliśmy je w kwietniki. Przy szerokich chodnikach ustawiliśmy ławki, kosze i stojaki rowerowe. Materiały wykończeniowe nawiązują do stylistyki z początku XX wieku.
Miasto wspierało również remonty wiekowych kamienic. W ciągu ostatnich lat pomogliśmy przeprowadzić prace konserwatorskie przy 10 budynkach. Na szczytowej ścianie narożnego budynku zleciliśmy też wykonanie eleganckiego muralu upamiętniający Józefa Swięcickiego – budowniczego wielu śródmiejskich kamienic z przełomu XIX i XX wieku. Kompleksowa rewitalizacja ul. Cieszkowskiego to również efekt aktywności mieszkańców, którzy w 2007 roku powołali stowarzyszenie. Wspiera ono wszystkie działania związane z przywróceniem świetności temu zakątkowi miasta. Poza tym jest organizatorem festynu „U-rodziny Augusta Cieszkowskiego”.