Webinaria i Podcasty projektu COMBINE

W ramach projektu Miasto Bydgoszcz we współpracy z partnerem projektu Uniwersytetem Gdańskim przeprowadziło nagranie serii materiałów audiowizualnych mających na celu omówienie problematyki Bydgoskiego Węzła Logistycznego, jak również promocję rezultatów projektu.
W ramach powyższego działania zrealizowano:

1.    Webinarium w języku polskim

LINK

W webinarium w języku polskim wzięło udział szerokie grono specjalistów i ekspertów, którzy omówili zrealizowane w ramach projektu opracowania oraz przedstawili korzyści związane z rozbudową Węzła Logistycznego Bydgoszcz. Ponadto Pani Maria Wasiak, Zastępca Prezydenta Miasta przedstawiła perspektywę władz miasta w zakresie inwestycji terminalowych, a Pan Grzegorz Boroń, Dyrektor Wydziału Zintegrowanego Rozwoju i Środowiska, Urzędu Miasta Bydgoszczy zaprezentował wybrane projekty realizowane w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej i programów ramowych UE.

2.    Webinarium w języku angielskim

LINK

Webinarium w języku angielskim stanowiło krótkie podsumowanie kierunków rozwoju Węzła Logistycznego Bydgoszcz, jak również zawierało informacje na temat zrealizowanych przez miasto projektów międzynarodowych.

3.    Podcast

LINK

Podcast stanowił serię pytań na temat rozwoju Węzła Logistycznego Bydgoszcz skierowanych przez moderatora podcastu, Pana dr hab. Ernesta Czermańskiego prof. Uniwersytetu Gdańskiego, do grona ekspertów. W nagraniu podcastu uczestniczyli:

• Dawid Szatten - koordynator naukowy Centrum Informacji i Promocji Śródlądowych Dróg Wodnych w Bydgoszczy, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Grzegorz Boroń - Dyrektor Wydziału Zintegrowanego Rozwoju i Środowiska,  Urząd Miasta Bydgoszczy
  • Jacek Kajczuk - Główny Projektant, Miejska Pracownia Urbanistyczna w Bydgoszczy
  • Paweł Bukowski - prezes zarządu Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo Sp. z o.o.
  • Bogusz Wiśnicki - Akademia Morska w Szczecinie i Jan Jarmusz ARCHICE Sp. z o.o. Sp. K. Wykonawcy opracowania „Studium prewykonalności dla rozwoju Węzła Logistycznego Bydgoszcz (…)”
  • Andrzej Półgrabski - Prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego Sp. z o.o.