logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

AKTYWNE MIASTAAktywne Miasta - unikalne rozwiązanie cyfrowe skierowane do mieszkańców polskich miast. Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Miasto Bydgoszcz. To darmowa aplikacja sportowa, będąca wielofunkcyjnym narzędziem przydatnym każdemu, kto uprawia sport oraz dedykowany jej portal internetowy.
Aplikacja oferuje 18 dyscyplin sportowych, mierzy czas, pokonany dystans, spalone kalorie, a przebyte szlaki oznacza na mapie. W ramach aplikacji realizowanych jest wiele przedsięwzięć włączających miasta i ich mieszkańców z całej Polski, m.in. gry miejskie, lokalne rywalizacje, wirtualne zawody czy okolicznościowe odznaki.
Aplikacja „Aktywne Miasta” jest pierwszym tego typu projektem w Polsce o charakterze miejskim, jednocześnie lokalnym i ogólnopolskim, a nie ma charakteru komercyjnego. Aplikacja oferuje możliwość komunikacji społecznej oraz budowania lokalnych tożsamości. Aplikacja, jako jedyny produkt w kraju służy miastom jako narzędzie umożliwiające na podstawie uzyskanych danych, z tzw. map ciepła, na rozwój infrastruktury sportowej w oparciu o realne zapotrzebowanie mieszkańców.

Elementy smart:
Sport, Wypoczynek, Zdrowie, Ekologia  – aplikacja mobilna i portal internetowy Aktywne Miasta wykorzystywane są jako narzędzie do promocji Miasta, a na poziomie indywidualnym jako narzędzie do monitorowania aktywności fizycznej użytkownika. Wpływają na popularyzację alternatywnych ekologicznych form transportu oraz pozytywnie oddziałuje na poprawę stanu środowiska naturalnego.  Projekt stanowi platformę wymiany doświadczeń pomiędzy samorządami w kwestii popularyzacji kultury fizycznej i sportu.

Link do portalu Aktywne Miasta.
Facebook.
Instagram.