logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

XXVI Forum Ochrony ŚrodowiskaW dniu 11 czerwca 2019 r. w Sali Sesyjnej Ratusza odbyło się XXVI Forum Ochrony Środowiska, w którym wzięło udział 63 uczniów z 13 bydgoskich szkół ponadpodstawowych. Oficjalnego otwarcia dokonała Pani Zastępca Prezydenta Miasta Maria Wasiak. Forum zostało podzielono na panel edukacyjny i konkursowy. W czasie panelu edukacyjnego wysłuchano 4 prelekcji dotyczących zmian klimatu, skutków zmian klimatu, roli zieleni w mieście oraz adaptacji do zmian klimatu. Wszystkie tematy dotyczyły Miasta Bydgoszczy, podkreślając istotę zmian, którą obserwujmy w naszym mieście, skutki z którymi się borykamy oraz jakie działania podejmuje Bydgoszcz by poprawić jego mieszkańcom komfort życia.

Konkurs Turniej Wiedzy Ekologicznej składał się z trzech części : dla wszystkich – testowej, dla tych którzy zdobyli największą ilość punktów w teście – quizu oraz finału polegającego na przygotowaniu i wygłoszeniu krótkiego wystąpienia na temat "Co mogę dziś zrobić aby jutro żyło nam się lepiej?"

Laureatką I miejsca i zdobywczynią roweru elektrycznego została uczennica Technikum Ekonomicznego nr 1 w Zespole Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych. II miejsce i hulajnogę elektryczną wygrała uczennica Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1. III miejsce i bon podarunkowy o wartości 1000 zł do sklepu sportowego wygrał uczeń z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1.

Dodatkową nagrodą był bon o wartości 1000 zł do sklepu sportowego dla szkoły, która uzyskała największą ilość punktów w teście pisemnym. Bon wygrał Zespół Szkół Chemicznych. Wręczenia nagród oraz oficjalnego zamknięcia dokonała Pani Zastępca Prezydenta Miasta Maria Wasiak.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wybitne wyniki, ogromną wiedzę i ducha sportowej rywalizacji oraz nauczycielom za przygotowanie uczniów.