logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Polska Izba Kolei zaprasza nad Brdę




Polska Izba Kolei, która w tym roku świętowała 25 lat istnienia, po raz drugi zaprasza do Bydgoszczy w ramach II edycji wydarzenia Kolej.net. W dniach 22-25 stycznia 2025 roku w Bydgoskim Centrum-Targowo Wystawienniczym spotkają się firmy z branż transportu szynowego, żeby zaprezentować swoją działalność i nawiązać kontakty.


Organizowane przez Polską Izbę Kolei. Kolej.net to nowe wydarzenie na mapie spotkań branży kolejowej. Zorganizowane i przeprowadzone w formacie TABLE – TOP, opierającym się na networkingu, spotkaniach oraz nawiązywaniu relacji biznesowych w celu współpracy, wymiany wiedzy i umiejętności. - Kolej.net jest przedsięwzięciem interdyscyplinarnym ukierunkowanym na wszystkie branże, które kształtują sektor kolejowy. Uczestnictwo pozwala na identyfikację potencjalnych kontrahentów, możliwość odbycia spotkań z wybranymi i zweryfikowanymi partnerami, nawiązanie długofalowych relacji biznesowych oraz promocję marki i produktów. Dzięki Kolej.net mamy niepowtarzalną szansę na zdobycie wiedzy, podzielenie się doświadczeniem na temat rozwiązań stosowanych w produkcji i utrzymaniu taboru kolejowego, budowy i modernizacji infrastruktury, energetyki kolejowej, telekomunikacji oraz informatyki jednocześnie – mówi Adam Musiał, Dyrektor Generalny Polskiej Izby Kolei.

Wśród wystawców są m.in. Darpol, FPS H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych, Recaro, PKP, Siemens, Stomil Bydgoszcz, Ster Group, Jurpol czy Hitachi Energy.
Więcej o wydarzeniu tutaj: www.kolejnet.pl. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski objął wydarzenie Honorowym Patronatem.

Warto wiedzieć:

Polska Izba Kolei, wcześniej znana jako Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, kreuje i wyznacza standardy w sektorze transportu szynowego w Polsce od ćwierć wieku. To właśnie w 1999 roku narodził się pomysł stworzenia instytucji, która stanie się kołem zamachowym dla rozwoju kolei i wspierania przedsiębiorców pracujących na jej rzecz. Inicjatywa powołania w Bydgoszczy Izby zrodziła się na targach Kolej – jednym z dwóch największych branżowych wydarzeń targowych w kraju. Grupa przedsiębiorców uznała, że dobrze byłoby zjednoczyć siły, żeby być partnerem dla tak olbrzymiej instytucji, jaką było PKP, wówczas jeszcze Przedsiębiorstwo Państwowe PKP. Dokument w Bydgoszczy sygnowało dokładnie 101 firm. Historycznie Bydgoszcz to duże znaczące miejsce dla kolei. To tu znajdowała się Dyrekcja Okręgowa Polskich Kolei Państwowych, a także dużo zakładów, m.in. dawno temu ZNTK Bydgoszcz, a dziś licząca się nie tylko w Europie, ale i na świecie PESA Bydgoszcz. Tu także odbywały się wspomniane już targi Kolej. Dziś Polska Izba Kolei to silna, rozpoznawalna marka, będąca łącznikiem między przedsiębiorcami a najważniejszymi instytucjami związanymi z branżą kolejową w Polsce i Europie. Izba zrzesza obecnie prawie 400 firm, otwierając przed nimi nowe możliwości rozwoju.  Izba jest także wydawcą „Raportu Kolejowego”, jedynego w Polsce bezpłatnego dwumiesięcznika, skierowanego do branży kolejowej oraz „Raportu Tramwajowego”, wydawanego dwa razy w roku bezpłatnego magazynu o miejskim transporcie szynowym. PIK organizuje też konferencje tematyczne, seminaria, misje gospodarcze, szkolenia, warsztaty i działalność wystawienniczą na targach branżowych – TRAKO, INNOTRANS i innych.