Przemysław Baranek i Hanna Okońska wraz z akompaniamentem Justyny Jakubowskiej, zaprezentują najsłynniejsze arie z oper przed publicznością w Ostromecku podczas koncertu wokalno – instrumentalnego „Pomiędzy Wschodem a Zachodem”. Przemysław Baranek współpracował m.in. z chórem symfonicznym Giuseppe Verdi w Mediolanie i chórem Accademia del Teatro alla Scala, z którymi występował we Włoszech. W październiku 2019 roku podpisał kontrakt z Operą Monte Carlo jako chórzysta. Hanna Okońska jest solistką Teatru Wielkiego w Łodzi. Współpracuje m. in. z Teatrem Wielkim – Operą Narodową, Operą Wrocławską, Operą Bałtycką, Operą Nova w Bydgoszczy. Justyna Jakubowska w połowie 2018 r. wraz z Wojciechem Dyngoszem i Moniką Litwin-Dyngosz nagrała płytę z pieśniami Zygmunta Noskowskiego. Przez 6 lat zawodowo związana była z Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Na koncert zapraszamy w sobotnie popołudnie (09.09) o godz. 16.00. Wstęp jest wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc: recepcja@palaceostromecko.pl.
Koncert „Na skrzydłach miłości”, czyli najbardziej znane arie operowe i operetkowe w wykonaniu artystek związanych z Operą Nova w Bydgoszczy: Dariną Gapicz – śpiewaczką operową oraz Marianną Sybiriakovą-Khikhlovską, pianistką. Wspólnie zaprezentują wybitne arie operowe i operetkowe, ukazując różnorodne oblicza miłości w kompozycjach mistrzów muzyki. Darina Gapicz w czasie swojej kariery artystycznej wykonywała liczne recitale solowe i kameralne, jak również koncertowe wykonania dzieł operowych i oratoryjnych w Polsce, Europie i na Bliskim Wschodzie. Marianna Sybiriakova-Khikhlovska w ciągu kilkunastu lat łączyła działalność pedagogiczną z akompaniatorską na Uniwersytecie Pedagogicznym (Odessa), Akademii Muzycznej oraz w Filharmonii Odeskiej. W ramach współpracy z Operą Nova w Bydgoszczy zgromadziła ogromne doświadczenie w przygotowaniu produkcji operowych. Koncert odbędzie się 10 września 2023 r. o godz. 16.00. Wstęp wolny.
W połowie września (17.09) rozpoczyna się nowy sezon rodzinnych koncertów gordonowskich Fundacji Kreatywnej Edukacji. W projekcie udział biorą muzycy, którzy potrafią tworzyć cudowne doświadczenie muzyki na żywo z elementami improwizacji muzycznej oraz animacjami ruchowymi. FKE czerpie od najlepszych: pedagoga, muzyka, psychologa – Edwina E. Gordona czy Rudolfa Labana. We wrześniu fundacja uruchamia swój potencjał płynący z muzyki tradycyjnej. Zagrają muzycy skupieni wokół placówek edukacyjnych FKE grający na: suce biłgorajskiej, cymbałach, bębnach obręczowych, altówce i instrumentach dętych. Muzyka ta charakteryzuje się wysublimowaną, transową barwą podkreślającą oryginalne instrumentarium, ale również piękny, naturalny śpiew. Zapraszamy rodziny z małymi dziećmi (do 6 lat), ale także starsze pociechy. Ponadto muzyka znakomicie trafia również do osób dorosłych, jak i seniorów. Koncert wpisuje się w projekt Muzopolis, współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz. Współorganizatorami są: Fundacja Kreatywnej Edukacji, Polskie Towarzystwo E.E. Gordona oraz Polski Instytut Pedagogiki E.E. Gordona. Koncert rozpocznie się o godz. 12.00. Koszt: 30 zł, rezerwacje: recepcja@palaceostromecko.pl, liczba miejsc ograniczona.
Tego samego dnia (17.09) o godz. 16.00 odbędzie się koncert Michała Gozdka. Szerokie zainteresowania i muzyczna wszechstronność są z pewnością niezwykłą zaletą artysty. W dorobku posiada płytę „Let’s do it” nagraną z muzykami na co dzień związanymi z bydgoską Akademią Muzyczną – kontrabasistą Grzegorzem Nadolnym i perkusistą Waldemarem Franczykiem. Artysta ukończył studia w czterech specjalnościach: fortepianu klasycznego, dyrygentury symfoniczno-operowej, dyrygentury chóralnej a także prowadzenia zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej. Wstęp wolny.
Wszystkie wydarzenia odbędą się na terenie Zespołu Pałacowo – Parkowego w Ostromecku. Więcej szczegółów TUTAJ.