logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Obierz kurs na Bydgoską Noc Muzealną

2019-06-22 16:00
2019-06-22 22:00
Bydgoszcz, Różne lokalizacje
Pozostałe

Warsztaty, spotkania, zwiedzanie wystaw - to tylko mała część tego, co czeka na uczestników Bydgoskiej Nocy Muzealnej. W tym roku Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego przygotowało wiele różnorodnych atrakcji. Bilet na wszystkie wydarzenia będzie kosztował jedynie symboliczną złotówkę, a w jej ramach każdy otrzyma pamiątkową opaskę.
1. Spichrze nad Brdą,  ul. Grodzka 7-11 , (godz. 16.00-22.00)
Komunikować można się nie tylko werbalnie czy internetowo, można to robić również za pomocą flag. Ten nietypowy sposób wykorzystywany w żegludze, poznamy bliżej właśnie podczas Steru na Bydgoszcz. Będziemy mieli też okazję skosztować dań nawiązujących do bydgoskiej tradycji kulinarnej. Jednak to nie koniec niespodzianek, ponieważ na żądnych wrażeń uczestników, czeka specjalnie na tę okazję przygotowana zabawa. Rozwiązując zadania poznamy nie tylko przedwojenną historię Bydgoszczy, ale zabierzemy ze sobą pamiątkowy magnes, który każdy z nas przygotuje samodzielnie.
2. Zbiory Archeologiczne,  ul. Mennica 2, (godz. 16.00-22.00)
W Zbiorach Archeologicznych będzie możliwość bliższego poznania wystaw i szczegółów z nimi związanych dzięki organizowanych w tym dniu spotkaniach z kuratorami. Również miłośnicy przygód znajdą coś dla siebie, a to dzięki warsztatom „Znajdź, zbadaj i twórz”, gdzie wspólnie z rodziną będzie można stworzyć swój własny, niepowtarzalny naszyjnik.
3. Europejskie Centrum Pieniądza, ul. Mennica 4, (godz. 16.00-22.00)
Elementami legendarnego skarbu bydgoskiego są nie tylko różnorodne monety, ale i przepiękna biżuteria. To właśnie nią będziemy się inspirować podczas rodzinnych warsztatów tworzenia breloków z masy epoksydowej. Z kolei osoby chcące zgłębić wiedzę o wspomnianych eksponatach, będą mogły wziąć udział w spotkaniu z kuratorem wystawy.
4. Centrum Edukacji Muzealnej, ul.  Mennica 6 (godz. 16.00-22.00)
Rodzinne spotkanie o nazwie „UKŁADanka ZE SZTUKĄ” to zaledwie początek atrakcji, które odbywać się będą w Centrum Edukacji Muzealnej. Podczas warsztatów „Historia Łabędzia” ornitolog Monika Wójcik-Musiał przedstawi te wspaniałe ptaki z nieznanej nam perspektywy. Natomiast mgr Patryk Banasiak z Instytutu Archeologii UMK ukaże wpływ Wisły i Brdy na kształtowanie się osadnictwa na obszarze obecnego miasta Bydgoszczy we wczesnym średniowieczu. Z kolei podczas spaceru „Woda w obiektywie” przekonamy się, jak wiele możliwości fotografowania wody daje nam aparat z możliwością zmiany czasu naświetlania.
5. Dom Leona Wyczółkowskiego, ul. Mennica 7, (godz. 16.00-22.00)
W Domu Leona Wyczółkowskiego poza wystawą stałą, czekają na nas warsztaty zatytułowane „Recepty na miłość”. W czasie Bydgoskiej Nocy Muzealnej poznamy właściwości i znaczenie naukowe wybranych ziół, a także przybliżymy ich szczególną moc.
6. Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8, (godz. 16.00-22.00)
„Obrazy światłem malowane” to wyjątkowe warsztaty, podczas których stworzymy obrazy morskich głębin. Techniką jaką się posłużymy będzie cyjanotypia. Osoby poszukujące inspiracji mogą także zwiedzić wystawę stałą, która tego dnia otwarta będzie do godziny 22.00.
7. Exploseum, ul. Alfreda Nobla, (godz. 16.00-22.00)
Nie lada gratką jest zwiedzanie Exploseum , które podczas Bydgoskiej Nocy Muzealnej otwarte będzie do godziny 22.00. Przedłużone godziny funkcjonowania to idealna okazja na dokładne zapoznanie się z ekspozycją stałą. Dodatkowo zwiedzający będą mieli możliwość obejrzenia nowej wystawy „KOMAR w warsztacie. Motorowery Romet”.

____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl