Na ul. Grudziądzkiej prace toczą się od placu Poznańskiego do ul. Krótkiej. W pierwszej kolejności wymienione zostały krawężniki. W grudniu zamontowano nowe, energooszczędne oświetlenie. Pozwoliło to rozpocząć przebudowę chodnika. Betonowe płyty są układane w karo. Pas przy krawędzi jezdni i budynkach utwardzany jest kamienną kostką. To standard wprowadzony wraz z utworzeniem parku kulturowego obejmującego Stare Miasto i część Śródmieścia. Wczesną wiosną na jezdni planowane jest także ułożenie nowej nawierzchni.
Drogowe inwestycje przy ul. Grudziądzkiej są uzupełnieniem publicznych i prywatnych inwestycji w tej części miasta. Przed dwoma laty oddano do użytku gmach nowej siedziby Instytutu Pamięci Narodowej. W ubiegłym roku zakończyła się budowa wielopoziomowego parkingu, który pozwolił uporządkować teren przy budynkach Urzędu Miasta. Przed wejściem do Urzędu Miasta zaaranżowano również deszczowy ogród. Po północnej stronie ul. Grudziądzkiej zrealizowano również inwestycje deweloperskie, które wypełniły luki w zwartej zabudowie.
Warto wiedzieć
Historyczny wzór chodników jest wykorzystywany podczas remontów i inwestycji na terenie Starego Miasta i Śródmieścia od kilku lat. Zastosowano go między innymi na ulicach Cieszkowskiego, Śniadeckich, Warmińskiego, Pomorskiej, zatoce przy rondzie Jagiellonów. Planowane są kolejne zadania remontowe m.in. na ul. Królowej Jadwigi, Pod Blankami, Grodzkiej, Przy Zamczysku, P. Skargi, Mazowieckiej, pl Wolności oraz pl. Kościeleckich.