Organizatorami spotkania było Stowarzyszenie Mieszkańców ul. Augusta Cieszkowskiego. To oni zadbali o wyjątkowy klimat podczas niedzielnego spotkania na zrewitalizowanej ulicy. Był halabardnik i sam August Cieszkowski, którzy wręczyli prezydentowi Rafałowi Bruskiemu srebrną statuetkę Halabardnika.
Rewitalizacja ulicy Cieszkowskiego kosztowała 2,5 mln zł. Największe zmiany zaszły przy nawierzchniach. Materiały wykończeniowe nawiązują do stylistyki z początku XX wieku. Na chodnikach ułożono płyty kamienne otoczone opaskami z szarego granitu lub bazaltu. Z kolei na jezdni ułożono kostkę kamienną z granitu czerwonego. Odrestaurowano stylowe oświetlenie w formie bydgoskich pastorałów. Dodatkowo wyposażono je w kwietniki. Przy szerokich chodnikach ustawiono ławki, kosze i stojaki rowerowe.
Rewitalizacja nawierzchni to tylko część zmian jakie zaszły ostatnio przy ul. Cieszkowskiego. Wyremontowano również większość kamienic pochodzących z przełomu XIX i XX wieku. Duża część prac wspierało miasto dotacjami konserwatorskimi. Tylko w ciągu ostatnich lat pomogliśmy przeprowadzić prace w 9 budynkach. W tym roku dotacja trafiła między innymi do właścicieli kamienicy z nr 6, co pozwoliło zaplanować remont elewacji.
Kompleksowa rewitalizacja ul. Cieszkowskiego to również efekt aktywności mieszkańców, którzy w 2007 roku powołali wspomniane stowarzyszenie. Wspiera ono wszystkie działania związane z przywróceniem świetności temu zakątkowi miasta. Poza tym jest organizatorem festynu „U-rodziny Augusta Cieszkowskiego”.
To jeszcze nie koniec zmian w obrębie ul. Cieszkowskiego. W przyszłym roku zaplanowano wykonanie muralu na ścianie szczytowej budynku stojącego przy skrzyżowaniu z ul. Gdańską. Jego autorem będzie Julian Nowicki, autor dzieła przy ul. Gdańskiej 10.