logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Ostromecko zaprasza na listopadowe koncerty




„Zaduszki jazzowe”, „Listopadowa lekcja muzyki” a także koncert dla rodzin z muzyką Freddiego Hubbarda – listopad w Ostromecku zapowiada się koncertowo. To będzie prawdziwa uczta dla melomanów! Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc.


Zaduszki jazzowe w Ostromecku – Szlempo / Nadolny / Krawczyk
Podczas zaplanowanego koncertu „Zaduszki jazzowe” wystąpią: Michał Szlempo – polski pianista jazzowy, aranżer, dyrygent i kompozytor. Jest laureatem I nagrody podczas II Europejskich Integracji Muzycznych w Żyrardowie z zespołem 012 Acoustic Quartet, II nagrody na I Student Jazz Fastiwal w Bydgoszczy oraz I nagrody w konkursie na interpretacje kompozycji Fryderyka Chopina. Oprócz licznych inspiracji płynących z muzyki jazzowej często powraca także do twórczości kompozytor klasycznych, w szczególności Haydna, Skriabina, Chopina.
Grzegorz Nadolny – absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie kontrabasu. To wszechstronny muzyk z jednakowym powodzeniem grający na gitarze basowej jak i kontrabasie. Od ponad trzech dekad aktywnie działa na muzycznej scenie. Jest podporą licznych jazzowych formacji pochodzących z Bydgoszczy. Jest m.in autorem cyklu koncertów prezentujących dokonania środowiska akademickiego pt: „Bydgoska Akademia Jazzu”.
Mateusz Krawczyk – perkusista, absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 2010 roku otrzymał wyróżnienie na Ogólnopolskich przesłuchaniach CEA (Centrum Edukacji Artystycznej) w Warszawie. W 2011 roku podczas XVI Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu jako członek zespołu JazzBigBand 75 otrzymał puchar dla najlepszego instrumentalisty festiwalu.

Kiedy? 2 listopada (sobota), godz.18:00
Gdzie? Pałac Nowy, ZPP Ostromecko
Ilość miejsc ograniczona – obowiązuje rezerwacja miejsc pod nr tel. 785 250 182 lub mailowo na adres: recepcja@palaceostromecko.pl 

„Listopadowa lekcja muzyki”

„Listopadowa Lekcja Muzyki” staje się już tradycją wspólnej pracy Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy z zespołem Pieśni i Tańca „Płomienie” oraz zaproszonymi do projektu gośćmi (występowały tu m.in. artystyczne grupy dziecięce i seniorskie, kabaret, zespoły śpiewacze). Każdorazowa „Lekcja” jest spotkaniem muzyki z narracją historyczną – popularnonaukowym wykładem na temat dziejów międzywojnia, okresu zaborów, tradycji niepodległościowych. Scenariusz tegorocznej lekcji zabiera odbiorców do artystycznej przestrzeni, w której stykają się dwa światy: pierwszy zakorzeniony w polskiej tradycji ludowej, drugi zaś przenoszący widzów w gwar warszawskiej kawiarenki okresu międzywojnia. Podczas koncertu artyści przedstawią przykłady wyjątkowych, znanych piosenek okresu międzywojnia w autorskich aranżacjach. Wszystko to zostało okraszone niezwykłą choreografią taneczną w wykonaniu nietuzinkowych, licznie nagradzanych grup tanecznych.
Wystąpią: zespół Pieśni i Tańca Płomienie z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 wraz z kapelą oraz zespół Muzyczno-Kabaretowy „Galimatias” działający przy Klubie Logistyk 1BLog w Bydgoszczy.

Kiedy? 10 listopada (niedziela), godz.16:00
Gdzie? Pałac Nowy, ZPP Ostromecko
Wstęp wolny, ale ilość miejsc jest ograniczona – obowiązuje rezerwacja miejsc pod nr tel. 785 250 182 lub mailowo na adres: recepcja@palaceostromecko.pl

Jazzowy koncert dla rodziny 
Lubisz jazz? Ostromecko pod koniec listopada (24.11) zaprasza na koncert dla rodzin z muzyką Freddiego Hubbarda. Przewodnikiem po tym arcyciekawym gatunku muzycznym, który niesie za sobą miłość do improwizacji instrumentalnej i wokalnej będzie Freddie Hubbard – wybitny trębacz. Freddie grał z najznakomitszymi muzykami, takimi jak: Ornette Coleman, Eric Dolphy, Slide Hampton, J.J. Johnson, Philly Joe Jones, Quincy Jones, Oliver Nelson, Joe Zawinul, Wayne Shorter i Sonny Rollins. Podczas niedzielnego koncertu zagra Miłosz Gawryłkiewicz  z przyjaciółmi jazzmanami.

Kiedy? 24 listopada (niedziela), godz. 12:00
Gdzie? Pałac Ostromecko
Bilety TUTAJ,  przedsprzedaż od 14.11.2024 r.

Szczegółowe informacje o koncertach TUTAJ.

Warto wiedzieć:
Sowy z drewna, szkła, metalu, ceramiki, papieru, czy plastiku oglądać można na wystawie w Pałacu w Ostromecku. Sowy są darem Eriki i Norberta Boese, którzy przekazali je naszemu miastu. W sumie kolekcja sów liczy 8 tys. sztuk. Państwo Boese przekazali też kwotę 30 tys. euro na aranżację nowego miejsca. Sowy kolekcjonowali przez 50 lat. Teraz efekty ich pasji oglądać można w Pałacu w Ostromecku, więcej TUTAJ.