Warto zarezerwować sobie trochę wolnego czasu, ponieważ oferta zaplanowana na piątek, sobotę i niedzielę jest naprawdę bardzo bogata. Już sama liczba zaangażowanych partnerów pokazuje, jak zróżnicowane wydarzenie wspólnie tworzą i jak wiele do zaoferowania ma Bydgoszcz. W dniach 27, 28 i 29 września br. wszyscy chętni będą mogli m.in. zwiedzić ciekawe wystawy, wejść do miejsc zwykle niedostępnych, skorzystać ze spacerów z przewodnikiem a nawet zwiedzać po zmroku bydgoskie Exploseum. Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy otworzy niedostępny na co dzień refektarz, pokazując unikalne XVII wieczne malowidła ścienne odkryte podczas remontu budynku na Gdańskiej. Będzie też możliwość zwiedzania z przewodnikiem spichrza czy Apteki pod Łabędziem.
Dla miłośników kulinariów przygotowana zostanie uczta na Barce Lemara, która pozwoli delektować się szeroką ofertą smaków opartą na produktach z naszego regionu wraz z „Niech Cię Zakole".
Na „Rzekę Legend” zaprosi Teatr Polski w Bydgoszczy. Będzie sporo dla miłośników sztuk wizualnych, od MOB zaczynając, przez wystawę fotografii na housebocie, a na spacerze artystycznym śladami bydgoskich malarzy z Darią Kieraszewicz zakończonym warsztatami malarskimi z Marianną Matczak kończąc. - Przygotowaliśmy też spacery z przewodnikami o tak intrygujących nazwach jak: „Bydgoskie espresso doppio, czyli.. prawdy i legendy z naszego fyrtla - nocne szlajanie się z przewodnikiem" oraz "Tajemnice Wyspy Młyńskiej" z Tomaszem Tworkiem. Nie zapominamy także o zwiedzaniu dla tych, dla których słowo „dostępność” ma dużo większą wagę. Przygotowaliśmy wycieczkę także dla nich w Młynach Rothera, obiekcie nagrodzonym „Lodołamaczem". Młyny Rothera zapraszają również na pozostałe swoje wystawy oraz na dyskusję „Miastotwórcza rola rzek”. Zaangażowani w życie miasta mieszkańcy, będą także mogli uczestniczyć w wielu interesujących wykładach, warsztatach i dyskusjach dotyczących m.in. rzeki, historii, turystyki, a także przyszłości miasta. W starej lodowni wykład poprowadzi dr Dawid Szatten z Centrum Informacji i Promocji Śródlądowych Dróg Wodnych w Bydgoszczy przy Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jego głównym tematem będzie rola rzeki. Z kolei Joanna Gajownik opowie "O tym, jak i gdzie pijano piwo w Bydgoszczy”, a Maciej Bakalarczyk dorzuci mini wykład o bydgoskich destylarniach Hugona Flathe i Hermana Franke, oraz zagrożonych obiektach bydgoskiej tożsamości – zachęcają organizatorzy.
Dla uczestników aktywnych w terenie Wydział Nauk Geograficznych UKW proponuje warsztaty w plenerach Wyspy Młyńskiej oraz badanie naszej rzeki. Na chętnych czekać będą także rejsy łodzią płaskodenną oraz housebotem.
Najodważniejsi po zmroku zwiedzą m.in. bydgoskie Exploseum lub przejdą szlakiem dawnych zabudowań D.A.G. Bydgoszcz. Na warsztaty historyczne zaprasza Muzeum Kanału Bydgoskiego.
Wszystkich fanów miejsc nieodkrytych Stowarzyszenie Bydgoszcz G10 zaprasza na „Bartodziejskie Bulwary”, gdzie wraz z Bydgoskim Szlakiem Rzecznym poznamy m.in. tajniki pływania SUP-em i porozmawiamy o przyszłości bydgoskich bulwarów.
Wydarzenia są biletowane darmowymi wejściówkami i wymagają rejestracji. Znajdziecie je w sklepie internetowym TUTAJ.
Program dostępny TUTAJ.
Projekt pn. „Stworzenie strategii rozwoju markowych produktów turystycznych oraz marki turystycznej Bydgoszczy, wraz z wdrożeniem pilotażowych działań i promocją markowej oferty turystycznej miasta” współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wydarzenie wspiera Miasto Bydgoszcz.
Cafe Bulwar/Nocne Marki
opublikowano 2024-09-24 przez ms, ostatnia modyfikacja 2024-09-24 9:32
Ostatni wrześniowy weekend wypełnią wystawy, spacery z przewodnikiem, degustacja produktów regionalnych, warsztaty i wiele innych wydarzeń. Coś dla siebie znajdą miłośnicy sztuk wizualnych czy fani nocnego zwiedzania. Wszystko to już niebawem (27, 28 i 29-go września) w ramach projektu Cafe Bulwar/Nocne Marki realizowanego przez Bylot. Obowiązują bezpłatne wejściówki.