Wizyta młodzieży z partnerskiego Mannheim

20 września ratusz odwiedziła młodzież z partnerskiego Mannheim. Młodzi ludzie, wraz z rówieśnikami z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy realizują wymianę współfinansowaną przez Deutsch-Polnisches Jugendwerk - Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży oraz Miasto Bydgoszcz.

W 2019 roku uczniowie i nauczyciele II LO wraz ze szkołą partnerską Geschwister-Scholl-Gymnasium w Mannheim byli współorganizatorami wymiany polsko-niemieckiej. W 2019 r. w Bydgoszczy gościła młodzież i nauczyciele z Mannheim, a na początku grudnia 2019 r. uczniowie i nauczyciele z Bydgoszczy udali się z rewizytą do przyjaciół z Mannheim. W tym roku, po przerwie związanej z wybuchem pandemii SARS-CoV-2 młodzież znów ma okazję do spotkania. Młodzi ludzie poznają naszą kulturę, tradycje, kuchnię, zwiedzają Bydgoszcz i okolice.