Ambasador Serbii z wizytą w ratuszu

16 czerwca wizytę w ratuszu złożył Ambasador Republiki Serbii Nebojša Košutić. Z panem Ambasadorem spotkał się Prezydent Rafał Bruski. W spotkaniu wzięła udział również Konsul Honorowy Republiki Serbii w Bydgoszczy dr n. med. Maria Lorentowicz-Zagalak oraz wieloletni Konsul Honorowy Republiki Serbii w Katowicach Ranko Tomović.

Wizyta miała charakter kurtuazyjny. Rozmowa koncentrowała się wokół potencjału gospodarczego i inwestycyjnego Bydgoszczy i polsko-serbskiej współpracy w tym zakresie. Nebojša Košutić objął stanowisko ambasadora 12 lipca 2022 roku.

Podczas pobytu w Bydgoszczy Pan Ambasador spotkał się także z przedstawicielami lokalnego biznesu, marszałkiem województwa i wojewodą, odwiedził także Uniwersytet Kazimierza Wielkiego oraz Wyższą Szkołę Gospodarki.

Nebojša Košutić, urodził się w Belgradzie, z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył także Akademię Dyplomacji w Niemczech i w Serbii. Wcześniej pełnił funkcje dyplomatyczne w Niemczech i Austrii. Obecnie jego obszarem działalności dyplomatycznej jako ambasadora jest Polska i Litwa.