Spotkanie Grupy Roboczej Ukraina w ramach Europejskiego Komitetu Regionów

24.02.2023 w rocznicę napaści Rosji na Ukrainę odbyło się w Gdańsku w Europejskim Centrum Solidarności wyjazdowe posiedzenie Grupy Roboczej Ukraina z udziałem przedstawicieli Unii Metropolii Polskich, w tym Bydgoszczy oraz Sojuszu na Rzecz Odbudowy Ukrainy.

W spotkaniu wzięli udział m.in. prezydent Gdańska i przewodnicząca Grupy Roboczej Ukraina Aleksandra Dulkiewicz, przewodniczący EKR Vasco Cordeiro oraz szefowie politycznych frakcji w tym komitecie. Łączenie online odbyło się także z ukraińskimi samorządowcami. Spotkanie było poświęcone współpracy UE z Ukrainą. Wiele uwagi poświęcono zagadnieniom związanym z  walką z korupcją i transparentnością wydawania środków publicznych jako warunkom zasadniczym na drodze Ukrainy do ostatecznego przystąpienia do struktur UE.