logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:
 1. Komisariat Policji Bydgoszcz-Szwederowo poszukuje Sebastiana Cegielskiego lat 50, który w dniu 2 marca 2021 r. około godz. 14:00 wyszedł z domu przy ul. Brodzińskiego 1 i do chwili obecnej do niego nie powrócił, ani nie skontaktował się z rodziną. Rysopis: wzrost 175 cm, średnia budowa ciała, włosy krótkie brązowe. W chwili zaginięcia poszukiwany ubrany był w kurtkę koloru zielonego, spodnie jasno niebieskie, buty  zamszowe. Na szyi posiada srebrny łańcuszek z wygrawerowanym nr telefonu i grupą krwi O.
  Osoby znające miejsce pobytu w.w. proszone są o kontakt z Dyżurnym KP Bydgoszcz-Szwederowo pod numerem telefonu 47 751 52 69, 47 751 52 60 lub 112.

 2. Na podstawie komunikatu otrzymanego z Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że w związku z pracami na sieci wodociągowej pozbawieni wody będą mieszkańcy następujących ulic:
  - w dniu 03.03.2021 r. w godzinach 8:00-14:00 Lwowskiej, Kujawskiej, Konopnickiej 2, Solskiego 1.

 3. 25 stycznia rozpoczynają się szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów, które odbędą się zgodnie z ustalonym harmonogramem. Każdy senior zainteresowany szczepieniem przeciwko koronawirusowi zostanie zaszczepiony. Z powodu braku szczepionek nie ma obecnie wolnych terminów. Aby seniorzy nie musieli wielokrotnie dzwonić i szukać wolnych miejsc i terminów, uruchomiono nowe funkcjonalności, które mają pomóc starszym osobom:
  • jeżeli dzwoniąc na infolinię nr 989 senior usłyszy, że obecnie nie ma wolnych terminów na szczepienie w miejscu jego zamieszkania lub w pobliżu  - powinien podać konsultantowi telefon kontaktowy. Kiedy zwiększy się liczba dostarczanych do Polski szczepionek i pojawią się wolne miejsca – seniorzy zostaną o tym poinformowani;
  • senior (samodzielnie lub przy pomocy osób bliskich) może wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/, podając swoje dane kontaktowe. Podobnie, jak w przypadku infolinii -  gdy tylko wzrosną dostawy szczepionek przez producentów i w rezultacie pojawią się wolne terminy na szczepienie  - seniorzy zostaną o tym poinformowani;
  • można również wysłać smsa o treści Szczepimysie pod numer 664 908 556. W odpowiedzi senior otrzyma prośbę o podanie nr PESEL i kodu pocztowego. I podobnie jak powyżej – jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu – pacjent zostanie poinformowany w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.
  Apelujemy, aby seniorzy, którzy jeszcze nie zarejestrowali się na szczepienia nie udawali się jutro osobiście do POZ celem rejestracji, tylko skorzystali z powyższych narzędzi . Gwarantujemy, że każdy senior, który pozostawi swoje dane przez infolinię lub Internet – zostanie umówiony na szczepienie, gdy tylko kolejne dawki dotrą do Polski.

 4. Ankieta dotycząca zaopatrzenia w wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi.

 5. Informacja o planowanych na terenie miasta Bydgoszczy polowaniach zbiorowych.
  Mapa obwodów łowieckich.

 6. Materiały dotyczące zasad, których należy przestrzegać w celu ochrony przed wirusem ASF.

 7. Strona informacyjna Głównego Inspektoratu Weterynarii poświęcona ASF (afrykański pomór świń) w Polsce.

 8. Zasady ochrony przed wirusem wysoce zjadliwej grypy ptaków - HPAI (H5N8).

 9. Aktualny wykaz utrudnień spowodowanych remontami - przebudową dróg na terenie Miasta Bydgoszczy.

 10. Planowane wyłączenia prądu.
 11. Awarie energetyczne.