Międzynarodowa konferencja „Biblioteki wobec współczesnych wyzwań edukacji międzynarodowej”

W dniach 27-29 listopada w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy odbyła się międzynarodowa konferencja z udziałem bibliotekarzy. Poza naukowcami z Polski, wzięli w niej udział prelegenci z Ukrainy, Gruzji, Kazachstanu, Litwy, Łotwy i Armenii.

28 listopada uczestnicy konferencji byli też gośćmi Urzędu Miasta Bydgoszczy. Z naukowcami spotkał się m.in. wiceprzewodniczący Rady Miasta Lech Zagłoba-Zygler. Uczestnicy spotkania wymienili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi edukacji międzykulturowej w bibliotekach oraz uwagami na temat wyzwań w integracji międzykulturowej stojących przed reprezentowanymi przez nich instytucjami.