"Prawo do życia" w BCOPiW

W Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu odbył się pokaz reportażu pt. „Prawo do Życia”, zorganizowany przez Slavos- Słowiańską Pracownię Kultury i Dialogu, którego bohaterami są przedstawiciele czterech narodów regionu Europy Środkowo-Wschodniej. W rezultacie agresji Rosji na Ukrainę 24 lutego bieżącego roku znaleźli się oni w Bydgoszczy.

Film przedstawia ich trudne doświadczenia, opowiada o tym jak wojna w Ukrainie zmieniła ich życie, jak wygląda codzienność w naszym regionie i jak widzą swoją przyszłość.

Wydarzenie zostało zwieńczone koncertem muzyki krymskotatarskiej w wykonaniu rodziny krymskotatarskiej: Hatidże Emiratli (skrzypce) oraz jej dzieci Rustema (skrzypce) i Zaremy (śpiew).